Bertāns gūst piecus punktus, "Mavericks" piekāpjas "Bulls"

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns.
Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns sestdien, 10. decembrī, Čikāgā guva piecus punktus Nacionālās basketbola (NBA) mačā, kurā viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" piekāpās pretiniekiem.

"Mavericks" bija spiesta piekāpties Čikāgas "Bulls", kuri savā laukumā guva 144 punktus, uzvarot ar 144:115 (40:30, 42:23, 31:32, 31:30).

Viesi spēlēja bez Lukas Dončiča, Džoša Grīna un Maksi Klebera, kuri tiek gaidīti laukumā pirmdienas spēlē.

Bertāns 11 minūtēs un 25 sekundēs laukumā realizēja vienu no četriem tālmetieniem un abus soda metienus. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pa reizei pārķēra bumbu un kļūdījās, kā arī sakrāja +/- rādītāju -15.

Viesu rindās 27 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles sakrāja Spensers Dinvidijs, bet 21 punktus un deviņas atlēkušās bumbas Kristiana Vuda kontā.

Uzvarētājiem septiņi spēlētāji guva vismaz 14 punktus. 28 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles sakrājot Demaram Derouzenam, bet 20 punktus un astoņas atlēkušās bumbas - Nikolam Vučevičam.

"Mavericks" ar 13 uzvarām 26 spēlēs ir desmitā Rietumu konferencē, bet "Bulls" ar bilanci 11-14 ieņem 11.vietu Austrumos.

Nākamo spēli "Mavericks" aizvadīs pirmdien savā laukumā ar Oklahomasitijas "Thunder".

Jau ziņots, ka sestdien Kristaps Porziņģis 30 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas Vašingtonas "Wizards" komandas sestajā zaudējumā pēc kārtas.

"Wizards" mājās spēlē atzina Losandželosas "Clippers" pārākumu ar 107:114 (29:28, 34:32, 21:26, 23:28).

Porziņģis, spēlējot 37 minūtes un 21 sekundi, grozā raidīja sešus no 16 divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un 12 no 13 soda metieniem. Viņa rēķinā bija arī 15 pie sava groza izcīnītas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, divi bloķēti metieni, trīs kļūdas un trīs personiskās piezīmes, kā arī komandā labākais +/- rādītājs +6.