Latvijā darbību sākusi finanšu starpniecības uzņēmuma "Fundvest" mobilā lietotne

LETA
Mobilais telefons. Ilustratīvs attēls
Mobilais telefons. Ilustratīvs attēls Foto: Shutterstock

Latvijā darbību sākusi finanšu starpniecības uzņēmuma "Fundvest" mobilā lietotne, kas piedāvā piekļuvi darījumiem ASV un Eiropas Savienības biržās, informēja "Fundvest" pārstāvji.

Lietotne ļauj lietotājiem iegādāties akcijas un biržā tirgotos fondus (ETF), automatizēt savas investīcijas un komunicēt ar citiem lietotnes lietotājiem. "Fundvest" ļauj investoriem veikt savas darbības ar fiksētu komisijas maksu 0,35% apmērā.

Mobilās lietotnes izveidei un darbības attīstībai Latvijā uzņēmums no privātajiem investoriem ieguva 500 000 eiro. Prognozes liecina, ka pirmajā darbības gadā Baltijā uzņēmums piesaistīs ap 16 000 investoru, no tiem 5000 Latvijā.

Uzņēmums atvēris birojus visās Baltijas valstīs. Birojs Rīgā apkalpos klientus, turpinās pakalpojumu attīstību un uzlabošanu, kā arī rūpēsies par visu atbilstības un darījumu caurspīdīguma regulu ievērošanu. Lietuvas Banka "Fundvest" darbību apstiprināja šī gada sākumā, piešķirot B kategorijas starpniecības uzņēmuma licenci.

"Fundvest" dibinātājs un izpilddirektors Rasmuss Klāsens norāda, ka mērķis ir nodrošināt Baltijas valstu iedzīvotājiem inovatīvu un caurspīdīgu lietotni, kas ļauj savus finanšu līdzekļus pārvaldīt daudz efektīvāk. Uzņēmuma dibināts uzsver, ka regulāras un konsekventas investīcijas rada augstāku vērtību par vienreizējām darbībām finanšu tirgos, tāpēc "Fundvest" ir vislabāk piemērota tieši ilgtermiņa investīcijām.

"Fundvest" tehniskais direktors Mārtiņš Untāls norāda, ka lietotnes mērķis ir sniegt pieeju ASV un Eiropas akciju tirgiem, kas ļautu arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam veidot ilgtermiņa investīcijas akcijās un fondos, vienlaikus nemudinot cilvēkus veikt riskantus darījumus un saglabājot pakalpojuma cenu pieejamā līmenī. "Fundvest" var nopirkt gan pasaules pazīstamāko uzņēmumu akcijas, gan daļas atlasītos Eiropas fondos.

Uzņēmums savu darbību uzsāka 2020.gadā Igaunijā kā slēgtā tipa ieguldījumu fonds un pārvaldīja aktīvus ar tirgū pieejamajiem banku un citu finanšu iestāžu investīciju rīkiem.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu