Ķīna atzīst "pakalpojumu stacijas" ārvalstīs

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: BUTENKOV ALEKSEI/Shutterstock

Ķīnas valdība atzinusi, ka uztur ārvalstīs "pakalpojumu staciju" tīklu, taču noliegusi, ka šie biroji nodarbotos ar Ķīnas kritiķu vajāšanu un ķīniešu diasporas uzraudzību.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis pavēsrīja, ka biroju mērķis ir palīdzēt ķīniešiem nokārtot oficiālos un birokrātiskos jautājumus.

Mediji vēsta, ka šie biroji, tai skaitā Vācijā, cita starpā nodarbojas ar Ķīnas valdības kritiķu vajāšanu.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis skaidroja, ka birojus izveidojušas ārvalstīs dzīvojošo ķīniešu grupas, kas vēlas palīdzēt tautiešiem, un tajos darbojas brīvprātīgie, nevis Ķīnas policisti.

Ziņu aģentūras DPA rīcībā esošā informācija liecina, ka Vācijā biroju menedžeri piedāvā gan Ķīnas, gan Vācijas pilsoņiem, kuru saknes meklējamas Ķīnā, juridiskās konsultācijas un atbalstu dažādu sertifikātu un pieteikumu noformēšanā. Taču šī palīdzība, kas bieži vien tiek sniegta tiešsaistē, tiek izmantota arī, lai Ķīnas varasiestādes iegūtu informāciju un popularizētu komunistiskā režīma ideoloģiju.

Vācijas drošības iestādēm ir aizdomas, ka Vācijā ir divi šādi ķīniešu iecirkņi, kas agrāk veica izmeklēšanu un ietekmēja ķīniešu diasporu Vācijā. Vācijas amatpersonas uzskata, ka tagad šo darbu veic mobilas vienības bez pastāvīgiem birojiem.

Madridē bāzētā cilvēktiesību organizācija "Safeguard Defenders" uzskata, ka vairāk nekā 50 valstīs darbojas aptuveni 100 "Ķīnas aizjūras policijas pakalpojumu stacijas".

Ķīnas amatpersonas apgalvo, ka šie biroji nepārkāpj likumu un neveic noziedzīgas darbības, un uzsver, ka Pekina nejaucas citu valstu iekšējās lietās.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu