S, 25.03.2023.

"Norija kokaīnu." Rosina sākt kriminālvajāšanu pret četriem cilvēkiem par narkotisko vielu kontrabandu

LETA
"Norija kokaīnu." Rosina sākt kriminālvajāšanu pret četriem cilvēkiem par narkotisko vielu kontrabandu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Stanislavskyi/Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija decembrī rosina sākt kriminālprocesu pret četrām personām par narkotisko vielu kontrabandu, izplatīšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Lieta nosūtīta Daudznozaru specializētajai prokuratūrai, norāda VID.

Dienestā norāda, ka 2022. gada maijā tika saņemta informācija, ka organizētās noziedzīgās grupas dalībnieki, šķērsojot Latvijas robežu, iespējams, gatavojas ievest Latvijā narkotiskās vielas lielā apmērā.

Pārbaudot saņemto informāciju, muitas kontrolei tika novirzīta automašīna, kurā bija 1976. gadā dzimis Latvijas pilsonis, par kuru radās aizdomas, ka persona savā ķermenī varētu pārvadāt apritē aizliegtās vielas.

Personu nogādāja medicīnas iestādē, kur tika noskaidrots, ka persona ir norijusi 43 polimēra materiāla kapsulas, kurās kopumā ir 306 grami kokaīna.

Izmeklēšanas laikā iegūta informācija, ka aizdomās turētie nodarbojas ar narkotisko vielu kontrabandu no Dienvidamerikas uz Latviju un citām Eiropas Savienības valstīm, kapsulas norijot.

Turpinot izmeklēšanas darbības, 2022. gada jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki kriminālprocesa ietvaros Rīgā un Rīgas reģionā veica vairākas kratīšanas. To laikā no nelikumīgas aprites izņēma lielu daudzumu narkotiskās vielas - kokaīnu, kas bija safasēts īpašās kapsulās, ko personas bija pārvietojušas pāri Eiropas valstu robežām, tās norijot.

Kratīšanu laikā tika izņemti vairāk nekā 1,5 kilogrami kokaīna, kura aptuvenā "tirgus" cena ir 159 000 eiro,

kā arī skaidra nauda 29 985 eiro apmērā, digitālie svari, personu apliecinošie dokumenti, piecas vieglās automašīnas, kā arī mobilie telefoni un datori. Kriminālprocesa ietvaros izņemtajiem transportlīdzekļiem un skaidrajai naudai uzlikti aresti.

Kriminālprocesā notika sadarbība ar ārvalstu tiesībaizsardzības iestādēm, kuras no nelikumīgās aprites izņēma 1,8 kilogramus kokaīna.

Tiesa organizētās noziedzīgās grupas organizatoram - 1995. gadā dzimušai personai, piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu, savukārt pārējās personas ir atzītas par aizdomās turētajām un tām piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 190.1 panta trešās daļas, 195. panta trešās daļas, 253.1 panta trešās daļas un 281. panta otrās daļas.

Vienlaikus kriminālprocesa ietvaros iegūta informācija arī par citu noziedzīgu nodarījumu, kas nav saistīts ar izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu, proti, kratīšanas gaitā personas dzīvesvietā tika izņemtas 101,465 grami izžāvētas halucinogēnas sēnes, 1,539 grami izžāvēts kanabiss (marihuāna) un sēņu micēlijs ar kopējo masu 97,04 grami.

Tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa sākšanu.

Kriminālprocesā aizdomās turētā persona atzina savu vainu par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu bez nolūka tās realizēt un psihotropās vielas saturošu augu neatļautu audzēšanu.

Kriminālprocess 2022. gada decembrī nosūtīts Daudznozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pēc Krimināllikuma 253. panta otrajā daļā un 256. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu