Pk, 8.12.2023.

Krievijas un Baltkrievijas oligarhi iesnieguši 61 prasību Eiropas Savienības Tiesā par bloka sankcijām (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: WESTOCK PRODUCTIONS/Shutterstock

Krievijas un Baltkrievijas oligarhi un uzņēmēji iesnieguši 61 prasību Eiropas Savienības (ES) Tiesā, apstrīdot ES sankcijas, kas viņiem noteiktas saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, sestdien ziņo Vācijas tabloīds "Bild".

Krievijas oligarhi Grigorijs Berezkins un Genādijs Timčenko, piemēram, vēlas kompensāciju par "nemateriālu kaitējumu", ko viņiem esot nodarījušas ES noteiktās sankcijas, liecina tiesas mājaslapā pieejamie dokumenti.

Berezkins prasībā tiesai apgalvo, ka ir "nodarīts būtisks kaitējums viņa reputācijai" un "nav materiālas saistības starp viņu un Krievijas politiku Ukrainā".

Oligarhs arī uzstāj, ka viņš neatbalsta Krievijas valdību, un lūdz simbolisku kompensāciju viena eiro apmērā par nodarīto nemateriālo kaitējumu.

Savukārt Šveicē dzīvojošais Timčenko prasa viena miljona eiro kompensāciju, apsūdzot ES par "novērtēšanas kļūdu" attiecībā uz "prasības iesniedzēja un [Krievijas] prezidenta [Vladimira] Putina attiecībām".

Tāpat Luksemburgā bāzētajā tiesā vērsies arī bijušais Anglijas futbola kluba "Chelsea" īpašnieks Romāns Abramovičs un finanšu grupas "Alfa-Group" dibinātājs un vadītājs Mihails Frīdmans.

Piektdien spēkā stājās ES sankciju devītā pakete Krievijai, kas vērsta pret Krievijas aizsardzības kompānijām, bankām, mediju kompānijām un valsts amatpersonām.

Tāpat ES nolēmusi iesaldēt vēl 141 fiziskas personas un 49 juridisku personu aktīvus blokā. Uz sarakstā iekļautajām personām aizliegts iebraukt ES teritorijā.

Iepriekšējās sankciju paketes vērstas pret dažādām jomām Krievijas ekonomikā, finanšu sistēmā, centrālajā bankā un augsta ranga amatpersonām.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu