Sv, 4.06.2023.

"Kā padomju laikos!" "Twitter" cepiens par ministra Māra Sprindžuka bezbērnu nodokļa ideju

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 19
Foto: Edijs Pālens/LETA

Veidojot Latvijas ģimeņu politiku, varētu apsvērt tā dēvētā bezbērnu nodokļa ieviešanu, otrdien, 20. decembrī, notikušajā valdības darba sēdē pauda jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, bijušais Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (AS). Viņš teica: "Ja vēlamies, lai būtu vairāk bērnu, ir jāveido draudzīgs mārketings tajā, ka jums [ar bērniem] būs viegli, nevis rūpju pilna dzīve. Un varbūt arī skatīties uz bezbērnu ģimenēm, kā tas bija padomju laikos. Varbūt, ka jāliek šis "bezbērnu nodoklis", kas tomēr ir arī sava veida signāls, ka mums ir jāražo nākotnes nodokļu maksātāji." Sociālais tīkls "Twitter" pēc šī deputāta izteikuma publiskošanas uzsprāga. 

Tiesa, negaidītā padomju laiku glorifikācija dažiem komentētājiem atsauca atmiņā dažu nostalģisku mirkli.

"Twitter" polittehnologam Mudiņam vispār aptrūkās vārdi, un tas nudien negadās bieži.

Pagātnes rēga izlīšana no deputātu tribīnes, protams, jau pieredzēta, tomēr...

Saudzīgi izsakoties un necitējot dažādus pirmajā jūtu karstumā deputātam veltītus apzīmējumus, doma par nākotnes nodokļu maksātāju ražošanu "Twitter" komentētāju vidū nudien netika uzņemta ar sapratni.

"Twitter" lietotāji nāca talkā ar idejām, kā bezbērnu nodokli ieviest dzīvē. Protams, savā manierē. 

Radās arī idejas jauniem nodokļiem – viens nodoklis otram netraucē!

Žanete Eglīte jautā: "Pareizi, balti, heteroseksuāli, strādājoši, dzemdējoši, noteikti ne radoši, ne citādāki, ne slimi - tikai tādi būs vēlamie valsts pilsoņi. No cik gadiem tas bezbērnu nodoklis sāktos, uzreiz vidusskolas pēdējā klasē?"

Dienas beigās deputāts Māris Sprindžuks savā "Facebook" kontā publicējis šādu tekstu: "Par šodienu. Diskutējām par bērnu tiesībām, par demogrāfiju, par atbalstu ģimenēm. Nediskutējām par jauniem nodokļiem.

Kaut arī tiešām minēju dažādus risinājumus ģimeņu atbalstam, no kuriem tieši nodoklis tika izrauts no konteksta un ielikts kā galvenā ziņa stāstā par ģimeņu atbalsta politiku. Ir svarīgi turpināt diskusiju par to, kā motivēt ģimenes izlemt par labu bērnam.

Es apzinos, ka ir ģimenes, kurās nevar būt, kurās nekad nebūs bērnu, un es to respektēju, taču līdzās tam ir svarīgi domāt par to, kā veicināt dzimstību. Ģimene ir pamats. Var tikt izteiktas daudz un dažādas idejas, un daudzas arī noraidītas, tas ir demokrātisks process, bet ir svarīgi par to runāt.

Mana pārliecība ir, ka ir jāizanalizē valsts un pašvaldību atbalsta mehānismi, un, iespējams, jāpiedāvā arī jauni. Esmu pārliecināts, ka motivējošie mehānismi noteikti ir efektīvāki. Atvainojos visiem, kurus sāpināju!"

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 19

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu