Par ieguldījumu dzimumu līdztiesībā apbalvo Evitu Zālīti-Grosu, Imantu Parādnieku un vēl septiņus Latvijas politiķus

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: StunningArt/Shutterstock

Sieviešu sadarbības tīkls informē, ka Notikusi Dzimumu līdztiesības balvas pasniegšanas ceremonija, kurā sumināti deviņi politiķi par viņu ieguldījumu dzimumu līdztiesības nodrošināšanā. Politiķus balvai izvirzīja un atbalstīja Sieviešu sadarbības tīkla dalīborganizācijas.

Dzimumu līdztiesības galvenās balvas ieguvēja 2022.gadā ir Evita Zālīte-Grosa (JKP). Kā viņas galvenie sasniegumi akcentēti šādi darbi - izveidotas jaunas sadarbības formas Labklājības ministrijā ar partneriem bērnu tiesību aizsardzībā, Saeimas deputātu grupas onkoloģijas pacientu atbalstam vadīšana, koordinēšana un cīņa par nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem, veiksmīga sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām labklājības nozarē, kā arī personīgais piemērs, iesaistoties politikā.

Žūrija īpaši atzīmēja vēl divus laureātus - Andreju Judinu (JV) par darbu Bērnu tiesību aizsardzības likuma grozījumu darba grupas vadīšanā, sadarbībā ar ekspertiem un starpinstitūciju sadarbības veicināšanu bērnu, kuri cieš no vardarbības, stāvokļa uzlabošanai, un Mariju Golubevu (A/P) par paveikto, iestājoties par senioru, kuri lielākoties ir sievietes, aprūpi, jaunu paaudžu atbalsta sistēmu, izglītības kvalitātes reformu, Civilās savienības likuma virzīšanu, par diskusiju kultūras uzlabošanu medijos.

Balvas par ieguldījumu līdztiesības stiprināšanā un atzinību par paveiktajiem darbiem saņēma Nauris Puntulis (VL), Gatis Eglītis (JKP), Regīna Ločmele (S), Ilmārs Dūrītis (A/P), Imants Parādnieks (VL) un Anda Čakša (JV).

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL) saņēma pateicību par ieguldīto darbu pie romu konsultatīvās padomes sastāva atjaunošanas, kā arī Plāna romu stratēģiskā ietvara pasākumu īstenošanai nodrošināšanas, personīgu līdzdalību romu kopienas atbalstam.

Bijušā Labklājības ministra Gata Eglīša (JKP) nopelnu vidū - dzimumu līdztiesības jautājumu problemātikas Latvijā aktualizēšana, galvenokārt koncentrējoties uz nevienlīdzības mazināšanu atalgojuma jomā, abu vecāku iesaisti bērnu audzināšanā. Viņa vadībā Labklājības ministrija, konsultatīvās padomes un dažādu sabiedrības grupu pārstāvji guva pieredzi tieši ietekmēt valsts politiku un valsts atbalsta programmas, tādējādi radot uzticību valstij.

Bijusī Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas priekšsēdētāja Regīna Ločmele (Saskaņa) atbalstīja pretnabadzības un sociālās iekļaušanas politiku, iestājās par Satversmes tiesas lēmuma izpildi atbilstošā līmenī saistībā ar garantētā iztikas minimuma noteikšanu, kā arī par patēriņa groza izmaksu noteikšanu Eiropas Savienībā un par enerģētiskās nabadzības mazināšanu.

Par darbu Veselības ministrijas parlamentārā sekretāra amatā, sarunu vadīšanu, aktīvu dalību programmas sagatavošanā un izstrādē ar NVO un nozares profesionāliem valsts apmaksātas programmas krūts rekonstrukcijai atjaunošanu balvu saņēma Ilmārs Dūrītis (A/P).

Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos, Sadarbības platformas "Demogrāfisko lietu centrs" vadītājs Imants Parādnieks (VL) balvai tika nominēts par darbu pie ekspertu sadarbības platformas izstrādāto tautas ataudzes stratēģiju "Ģimene - Latvija - 2030 (2050). Atjaunojamies!", kā arī Goda kartes izveidošanu, kas ir ļoti noderīgs atbalsts ģimenēm. Novērtēts viņa darbs pie valsts mājokļu pieejamības veicināšanas aktivitātēm un problemātikas pacelšanu un latviešu reemigrācijas veicināšanu.

Anda Čakša (JV) Saeimas Dzimumu līdztiesības, reproduktīvās veselības un veselīgas seksualitātes veicināšanas deputātu grupas vadītāja, pēdējo četru gadu laikā iestājusies par dzimumu līdztiesību un pret vardarbību visdažādākajās tās izpausmēs un atbalstījusi Stambulas konvencijas ratifikācijas procesu. Viņa strādājusi pie pieteikuma Satversmes tiesai, lūdzot izvērtēt, vai Eiropas Padomes konvencija par vardarbības pret sievietēm un ģimenē novēršanu un apkarošanu atbilst Latvijas pamatlikumam.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu