Sv, 26.03.2023.

Kuldīgas slimnīcā Ziemassvētkos sagaidīti seši jaundzimušie

LETA
Kuldīgas slimnīcā Ziemassvētkos sagaidīti seši jaundzimušie
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: MakeStory Studio/Shutterstock

Kuldīgas slimnīcā Ziemassvētkos medicīniskā palīdzība sniegta 120 personām un piedzimuši seši bērni, informē SIA "Kuldīgas slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Šlakorciņa.

Kuldīgas slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā Ziemassvētkos medicīniskā palīdzība sniegta bērniem ar akūtu respiratoru vīrusa infekciju, ausu sāpēm, vēdera sāpēm, gripu.

Svētki Kuldīgas slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un uzņemšanas nodaļā nav pagājuši bez pacientiem ar nopietnām traumām, tajā skaitā dūru cīņu sekām un durtām brūcēm sadzīves konfliktos.

Daudz cilvēku guvuši traumas sadzīviskos negadījumos un neveiksmīgos kritienos slidenā laika dēļ, piemēram, plecu, elkoņu mežģījumi, roku un kāju lūzumi, muguras, galvas traumas. Kāds apsaldējies, guļot uz ielas.

Medicīniskā palīdzība bijusi jāsniedz arī cilvēkiem ar hronisku slimību paasinājumiem.

Visas svētku dienas uzņemšanas nodaļā pagājušas spraigi. Dažbrīd pat veidojušās pacientu rindas ar gaidīšanas laiku līdz pusotrai stundai, un daži nepacietīgākie gaidītāji devušies prom.

"Saprotam pacientu neapmierinātību, tomēr atgādinām, ka pēc valstī noteiktās vienotās pacientu pieņemšanas sistēmas palīdzības sniegšana un ārstēšanas prioritāte ir tiem pacientiem, kuru veselībai un dzīvībai ir vislielākie draudi," norāda Kuldīgas slimnīcas NMP un pacientu uzņemšanas nodaļas vadītāja Svetlana Serpāne. Savukārt pacientiem, kuru veselības stāvoklis ir nosacīti stabils un dzīvībai briesmas nedraud, izmeklējumus un speciālistu palīdzību var nākties gaidīt ilgāk.

No visiem 120 pacientiem, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļā, stacionēti 13 pacienti, tajā skaita pieci bērni. Pārējiem pacientiem pēc ārsta apskates un medicīniskās palīdzības sniegšanas ievietošana slimnīcā nav bijusi nepieciešama.

Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā šajos Ziemassvētkos sagaidīti seši bērni. Trīs bērni - viena meitene un divi puiši - piedzimuši Ziemassvētku vakarā, viena meitene pasaulē ieradusies pirmajos Ziemassvētkos, bet divi puiši - otrajos Ziemassvētkos.

Visi trīs Ziemassvētku vakarā dzimušie bērniņi - Lizete, Klāvs un Krists - ir no Kuldīgas novada.

Ziemassvētku izskaņā Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā šogad ir sagaidīti 517 bērni - 286 zēni un 231 meitene.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu