O, 28.11.2023.

Ķīnieši pēc ierobežojumu atcelšanas steigšus sākuši pirkt biļetes ceļojumiem

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Twinsterphoto/Shutterstock

Pēc Ķīnas varasiestāžu paziņojuma, ka no 8. janvāra tiks atcelta Covid-19 karantīna ieceļojošajiem, Ķīnas iedzīvotāji steigšus sākuši pirkt biļetes un plānot ceļojumus ārpus valsts, vēsta LTV Ziņu dienests.

Šīs ziņas daudzos raisījušas sajūsmu, jo pēc teju trim gadiem cilvēki atkal var doties ceļojumos. Otrdien saskaņā ar valsts mediju ziņojumiem tiešsaistē strauji pieauga avioreisu meklēšana uz ārzemēm, un ceļojumu platforma "Tongcheng" novēroja meklēšanas gadījumu skaita pieaugumu par 850% un desmitkārtīgu vīzu pieprasījumu skaita pieaugumu.

Savukārt konkurējošā platforma "Trip.com Group" paziņoja, ka populāru ārzemju galamērķu meklējumu skaits pusstundas laikā pēc paziņojuma palielinājās desmit reizes, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Vietnes lietotāji īpaši vēlējušies ceļojumus uz Makao, Honkongu, Japānu, Taizemi un Dienvidkoreju.

Ķīna no 8.janvāra atcels prasību, ka visiem valstī ieceļojošajiem jāuzturas karantīnā, lai novērstu Covid-19 izplatīšanos, paziņojusi Ķīnas Nacionālā veselības komisija.

Pašlaik Ķīnā ieceļojošajiem karantīnā viesnīcā jāpavada piecas dienas. Iepriekš šis termiņš bija ilgāks - pat 21 diena.

Lai ieceļotu Ķīnā, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Testam būs jābūt veiktam ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas.

Tiks arī atcelts aizliegums Ķīnas pilsoņiem ceļot uz ārzemēm. Pašlaik Ķīnas pilsoņi var atstāt valsti tikai īpašos gadījumos.

Jau vēstīts, ka pēc gandrīz trīs gadus ilgušajām mājsēdēm, karantīnām un masu testēšanas Ķīna 7.decembrī negaidīti mīkstināja tā dēvēto nulles Covid politiku, atzīstot, ka saslimšana, ko izraisa pašlaik dominējošais vīrusa omikrona variants, nav tik smaga.

Tomēr tiek uzskatīts, ka galvenais politikas maiņas cēlonis ir atziņa, ka stingros ierobežojumus vairs nav iespējams īstenot.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu