T, 31.05.2023.

Latvijā dubultojusies gripas saslimstība

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: illustrissima/Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā vairāk nekā divas reizes ir palielinājusies gripas intensitāte, salīdzinot ar nedēļu pirms, norāda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Slimības intensitāte iepriekšējā nedēļā ir palielinājusies līdz 607,9 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, taču nedēļā pirms bijuši 225,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Iepriekšējā nedēļā saņemtas ziņas par kopumā 231 ar gripu saistīta pacienta stacionēšanu. No šiem gadījumiem 40 ziņojumi ir bijuši par stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Ģimenes ārstu prakses pagājušajā nedēļā ziņoja par 448 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem, no kuriem 228 bijuši Rīgā, 64 - Jelgavā, 48 - Daugavpilī" 21 gadījums - Jūrmalā, 12 - Jēkabpilī, pieci - Valmierā, vēl pieci - Rēzeknē, trīs - Ventspilī, bet divi - Liepājā.

Ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 2072 pacienti, no kuriem 53 pacientiem tika konstatēta pneimonija. Augstāka saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem vecuma grupā līdz četriem gadiem.

Jau ziņots, ka Latvijā 8. decembrī sākās gripas epidēmija.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu