Pk, 1.12.2023.

VIDEO ⟩ "Uzskatām, ka tas ir necilvēcīgi." Bēgļu aizstāvji nobažījušies, ka uz Latvijas-Baltkrievijas tiek atraidīti arī bērni

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Nu jau pusotru gadu baltkrievu robežsargi migrantus ar spēku dzen pāri Latvijas valsts robežai. Grūtības atturēt migrantu plūsmu atzīst arī paši robežsargi, bet bēgļu aizstāvji sašutuši par necilvēcīgo izturēšanos, uzsverot, ka ar apsaldējumiem mežā nākas riskēt pat nepilngadīgiem bērniem, vēsta TV3 Ziņas.

Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas robežsardze doties atpakaļ piespieda 141 migrantu, pirmdien – vēl 30. Bet pieci šajās dienās bijuši tik kritiskā stāvoklī, ka tomēr uzņemti – humānu apsvērumu dēļ.

"Mūs ļoti uztrauc, ka tiek atgrūsti arī nepilngadīgi cilvēki, bērni. Uzskatām, ka tas ir necilvēcīgi un tālāk nav kur.

Mums ir ziņas par ģimeni, kur ir divi nepilngadīgi bērni. Viens no viņiem zaudēja samaņu pēc atgrūšanas, jau atradās atkal otrā pusē, protams, ļoti nevēlējās doties atpakaļ Baltkrievijas teritorijā. Tur viņu stāvoklis kļuva kritisks. Arī otrs bērns nevarēja vairs paiet, un tad viņi tika uzņemti Latvijas teritorijā," stāsta kustības "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāve Ieva Raubiško.

Iekšlietu ministrijas nostāja ir nelokāma – Latvija šim hibrīdkara paveidam nepadosies.

"Nekas nav mainījies – mums pienākums ir sargāt Latvijas un ES ārējo robežu pret nelegālās migrācijas ieroču lietošanu.

Skaidri jāapzinās, ka nevienai valstij nav pienākuma ielaist visus ārvalstniekus, kas to dara nelikumīgā veidā," norāda Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dmitrijs Trofimovs.

Decembrī vien vairāk nekā tūkstoš mēģinājumu nelegāli šķērsot robežu. Tiesa, cilvēku ir mazāk – vieni un tie paši migranti vairākkārt mēģina laimi.

To, ka viņi ir Lukašeno režīma upuri, apzinās arī bēgļu organizācijas, bet paliek pie sava – demokrātiskā valstī jābūt cilvēcīgiem apstākļiem.

Pieņemoties aukstumam, decembrī ar apsaldējumiem Daugavpils slimnīcā nogādāti deviņi migranti, Rēzeknes slimnīcā – vēl seši, no kuriem viens afgānis vēlāk miris, otrs – ar apsaldējumiem – par dzīvību joprojām cīnās reanimācijā, vēsta TV3 raidījums. 

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu