Tūkstošiem cilvēku Vatikānā pulcējas uz Benedikta XVI bērēm

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Tūkstošiem cilvēku ceturtdien Vatikānā vēl pirms rītausmas sāka pulcēties uz bijušā pāvesta Benedikta XVI bērēm Svētā Pētera laukumā.

Pirmie bērinieki ieradās jau plkst.4 (plkst.5 pēc Latvijas laika), piecarpus stundas pirms bēru sākuma, - un iestājās rindā uz drošības pārbaudi, lai ieņemtu vietas Svētā Pētera laukumā.

Par drošību bēru laikā gādās vairāk nekā 1000 Itālijas drošības dienestu darbinieku, un uz dienu slēgta gaisa telpa virs Vatikāna. Visā Itālijā karogi šodien nolaisti pusmastā.

Benedikts XVI aizgāja mūžībā sestdiena 95 gadu vecumā.

1927.gada 16.aprīlī Bavārijā dzimušais Jozefs Racingers par pāvestu tika ievēlēts 2005.gada 19.aprīlī, nomainot Svētajā Krēslā Jāni Pāvilu II. Kļūstot par pāvestu, viņš izvēlējās Benedikta vārdu, lai tādējādi godinātu Nursijas Benediktu, kurš V gadsimtā dibinājis Eiropas pirmo mūku ordeni.

Benedikts kļuva par pirmo vācieti pāvesta amatā pēdējo 480 gadu laikā.

Taču tikai astoņus gadus vēlāk, 2013.gada 28.februārī, viņš kļuva par pirmo Romas katoļu baznīcas galvu pēdējo 600 gadu laikā, kas atkāpies no šī amata. Pēdējais šāds precedents tika piedzīvots 1415.gadā.

Savu atkāpšanos Benedikts pamatoja ar vājo veselību, kas liedz darīt tik atbildīgu darbu. Vēlāk viņš atzinis, ka savu ievēlēšanu par katoļu baznīcas galvu uztvēris kā "giljotinēšanu".

Par viņa pēcteci tika ievēlēts Buenosairesas arhibīskaps Horhe Mario Bergoljo, kas pieņēma Franciska vārdu.

Kopš savas atkāpšanās Benedikts dzīvoja Vatikāna Baznīcas mātes klosterī, kur arī aizgāja no dzīves.

Viņa mirstīgās atliekas tika novietotas Svētā Pētera bazilikā, kur apmeklētāji pirmdien, otrdien un trešdien varēja no viņa atvadīties. Šo izdevību izmantoja gandrīz 200 000 cilvēku.

Bēru ceremonija notiks Svētā Pētera laukumā, bet pēc tam koka zārks ar bijušā pāvesta mirstīgām atliekām tiks nogādāts atpakaļ bazilikā, kur tiks nocinkots un ievietots otrā koka zārkā.

Tā kā Benedikts nāves brīdī vairs nebija pāvests, tikai divas valstis - Itāliju un viņa dzimteni Vāciju - bērēs pārstāvēs oficiālas delegācijas. Citi līderi, tai skaitā Beļģijas karalis un karaliene un Spānijas karaliene un aptuveni 13 valstu un valdību vadītāji apmeklēs bēres privātpersonu statusā. Vairumu valstu bērēs pārstāvēs to sūtņi Vatikānā.

Pēc viņa lūguma Benedikts tiks apbedīts Vatikāna pazemes grotā nišā, kur vispirms tika apbedīts pāvests Jānis XXIII un pēc tam Jānis Pāvils II, pirms viņu mirstīgās atliekas tika pārvietotas uz prestižākām apbedījumu vietām bazilikā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu