T, 29.11.2023.

RAKUS skaidro, kādēļ slimnīca mainījusi radioloģijas centra vadītāja amata prasības

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca. Foto: Līga Gredzena/LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS) pārtraukusi darba attiecības ar Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja pienākumu izpildītāju Rutu Zatleri. Tomēr vairākkārt mainītas šī amata prasības. RAKUS skaidro, kādēļ tā. 

RAKUS skaidro, ka konkurss Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja amatam tika izsludināts 15. novembrī un pēc tam vairākkārt pagarināts līdz pat 12. decembrim.

Uz amatu esot pieteikušie trīs pretendenti. Pirmajā izsludinātajā konkursā darbinieku neizdevās atrast, tādēļ tika pieņemts lēmums mainīt šī amata prasības.

Uzsvars tika likts uz vadības un menedžmenta kompetencēm, kā arī radiologa kompetenci nosakot kā vēlamu, nevis obligātu.

Tajā pašā laikā norisinājās arī Ambulatorās daļas vadītāja amata pretendentu izvērtēšanas konkurss, kura finālā izvirzījās divi spēcīgi pretendenti.

Otrais pretendents bija Ruta Zatlere.

Ņemot vērā, ka sievietes izglītība un darba pieredze atbilda koriģētajām prasībām, Rutai Zatlerei tika piedāvāts pildīt Diagnostiskās radioloģijas centra vadītājas amata pienākumus uz laiku, līdz 29. decembrī beidzās atkārtoti izsludinātais konkurss.

Ruta Zatlere darba attiecības uzsāka 2. janvārī. Tomēr darba attiecības tika izbeigtas uz abpusējas vienošanās pamata 4. janvārī.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka mikorblogošanas vietnes "Twitter" lietotāja Žanete pamanījusi, ka dažu dienu laikā mainījušās prasības Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) izsludinātajam radioloģijas centra vadītājas amatam.

Kā redzams abos sludinājumos, krietni mainījušās prasības. Pēc skandāla par radioloģijas centra vadītājas atbrīvošanu no amata pēc abpusējās vienošanas sludinājumā teikts, ka amata ieņēmējam būs harmoniski jārealizē universitātes slimnīcas vērtības, ārstniecību, apmācību un pētniecību.

Tāpat slimnīca norāda, ka amata ieņēmējam būs jāveicina pacienta centrētu pieeju.

Krasi mainījies arī tas, ko slimnīca sagaida no šī amata ieņēmēja. Iepriekš slimnīca sagaidīja līderi ar izcilām organizatoriskām spējām, kurš spēj motivēt un vadīt darbiniekus, pieredzi pārmaiņu vadībā un labu izpratni par personāla vadību.

Taču dažas dienas vēlāk publicētajā sludinājumā norādīts, ka jābūt sertifikātam radioloģijas specialitātē, piecu gadu pieredze praktiskajā darbā radioloģijas specialitātē un ir jābūt autoram vai līdzautoram publikācijās pēdējo piecu gadu laikā.

Kā zināms, RAKUS pēc abpusējas vienošanās pārtraukusi darba attiecības ar Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja pienākumu izpildītāju Rutu Zatleri.

Sociālajā medijā "Instagram" sieviete, tīrot seju un runājot par Diagnostiskās radioloģijas centru, atzīmē, ka viņai vislielākais atklājums bija invazīvā radioloģija.

Kā liecina Latvijas Televīzijas raidījuma "Panorāma" ieraksts "Twitter", sieviete amatā aizvadījusi vienu dienu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu