Latvijas Samariešu apvienība sāk sniegt hospisa aprūpes pakalpojumu mājās

Apollo.lv
Latvijas Samariešu apvienība sāk sniegt hospisa aprūpes pakalpojumu mājās
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Foto: Rustle/Shutterstock

Biedrība "Latvijas Samariešu apvienība" (LSA) ir sākusi hospisa aprūpes mājās pakalpojuma sniegšanu. Pakalpojums tiek nodrošināts sadarbībā ar Labklājības ministriju izmēģinājuma projekta ietvaros, kura mērķis ir izveidot ilgtspējīgi funkcionējošu modeli.

"Mūsu darbības pamats ir cieņa pret klientu, darba izpildes kvalitāte un mūsdienīgas aprūpes tehnoloģijas. Katram pakalpojuma saņēmējam piešķiram drošības pogu acumirklīgai saziņai, savukārt aprūpes pakalpojuma plānošana un uzskaite ir pilnībā digitalizēta. Pirmie trīs mūsu hospisa aprūpes klienti ir Rīgā un Pierīgā. Pakāpeniski pavisam drīz pakalpojumu varēsim nodrošināt arī Latgales reģionā," stāsta “Latvijas Samariešu apvienības” vadītājs Andris Bērziņš.

Lai saņemtu LSA hospisa aprūpi, tuviniekam jāsazinās ar LSA koordinatoru pa tālruni 20234515.

Hospisa aprūpes nepieciešamību apstiprina ārstu konsīlijs - atrodoties ārstniecības iestādē vai pēc ģimenes ārsta nosūtījuma uz konsīliju, ja paliatīvās aprūpes pacients ir mājās.

Plānots, ka LSA hospisa aprūpes pakalpojumu saņems aptuveni 250 cilvēki Rīgā, Pierīgā un Latgalē, nodrošinot integrētu sociālo aprūpi mājās, psihosociālo rehabilitāciju, un aprūpes plānā noteikto veselības aprūpes speciālistu (fizioterapeits, ergoterapeits, pēdu aprūpes speciālists, uztura speciālists u.c.) vizītes, savukārt cilvēkam nepieciešamā veselības aprūpe tiks nodrošināta valsts finansētās veselības aprūpes ietvaros.

Hospisa aprūpes pakalpojuma ietvaros LSA paredz arī atbalstīt piederīgos sērās. Tas tiks realizēts individuāli un respektējot klienta reliģisko pārliecību un sadarbībā ar reģionā pieejamo atbalsta personālu - kapelāniem, mācītājiem, psihologiem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu