Pļaviņās Daugava ir pilna ar ledu, taču applūšana nedraud, saka pārvaldes vadītājs

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Pļaviņās Daugava ir pilna ar ledu, taču applūšana nedraud, tā šodien esošo situāciju pilsētā raksturo Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis.

Viņš stāsta, ka ledus Daugavā jau bija izgājis, taču acīmredzot Aiviekstē bija ledus sablīvējums, kas tagad ir nonācis un sablīvējies Pļaviņu ūdenskrātuvē. Vakar vakarā Pļaviņu HES mainīts ūdens līmenis, kas veicinājis ūdens plūsmu.

"Paaugstinoties ūdens līmenim, vakar vakarā slēdzām pašvaldības autoceļu "Gostiņi-Spridzēni" posmā zem dzelzceļa tilta. Šajā vietā ceļš regulāri mēdz applūst, jo atrodas palienē. Taču tas neapdraud vietējos iedzīvotājus, jo viņi var piebraukt no citām pusēm," informē Ambainis.

Esošo situāciju viņš raksturo kā mierīgu. Paredzams, ka tuvākajās dienās, paaugstinoties gaisa temperatūrai, izkustēsies arī ledus. Galvenais, lai uz upes neizveidojas bieza ledus kārta, jo tas turpmāk var radīt lielākus riskus, skaidro pārvaldes vadītājs.

Savukārt Jēkabpils novada pašvaldības civilās aizsardzības inženieris Tālis Zalva uzsver, ka oranžais brīdinājums ir izsludināts ļoti plašā teritorijā, taču katrā vietā situācija var būt pilnīgi atšķirīga.

Jēkabpilī ūdens līmenis jau trīs dienas ir stabilizējies vienā līmenī un patlaban pat līdz dzeltenajam brīdinājumam ūdenim vajadzētu kāpt par 1-1,5 metriem. Patlaban situācija ir stabila, norāda Zalva.

Kā vēstīts, Pļaviņu ūdenskrātuvē ledus sablīvējuma dēļ gaidāmas krasas ūdens līmeņa svārstības un tuvējo teritoriju applūšana, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šī iemesla dēļ Aizkraukles un Jēkabpils novadā izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni, kas būs spēkā vismaz līdz pirmdienai, 9.janvārim.

Pēdējā diennaktī applūdušas zemākās vietas pie Aiviekstes grīvas. Pļaviņu ūdenskrātuvē turpina kustību ledus sablīvējums, tā "astes" daļā intensīvi iet un blīvējas vižņi un ledus, vērojamas krasas ūdens līmeņa svārstības.

No upes augšteces nāk klāt jaunas ledus masas, tādēļ turpināsies vižņu blīvēšanās, ūdens līmeņa svārstības un teritoriju applūšana, prognozē hidrologi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu