T, 29.11.2023.

Rīgas Krievu teātra aktieru arodbiedrība lūdz vadītājas amatā saglabāt Bjorku

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka.
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka. Foto: Evija Trifanova/LETA

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieru arodbiedrība uzsaukumā sabiedrībai lūdz amatā saglabāt līdzšinējo teātra vadītāju Danu Bjorku,  informēja biedrība.

Arodbiedrības skatījumā, Bjorka labi pazīst aktierus, viņai piemīt spējas saliedēt kolektīvu, nesenajā Covid-19 pandēmijas krīzē viņa neesot kritusi panikā, bet gan paaugstinājusi aktieriem algas, lai atbalstītu viņu smagajā laikā, turklāt viņas vadībā esot dzēsti teātra parādi.

Jau vēstīts, ka Kultūras ministrija (KM) pieņēmusi lēmumu nepagarināt darba tiesiskās attiecības ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktori Danu Bjorku un izsludināt konkursu uz teātra valdes locekļa amatu, kurā var pieteikties arī Bjorka.

KM saņēmusi virkni vēstuļu ar sūdzībām par teātra vadību, pārmetot iespējamu lojalitātes trūkumu, nepamatotu darbinieku atlaišanu, kā arī sliktu mikroklimatu un vadības stilu. Vienlaikus saņemtas arī atbalsta vēstules Bjorkai, kas nākušas, kad ministrija, mēģinot saprast, cik objektīvas bijušas sūdzības, lēmusi neturpināt darba attiecības ar teātra valdes locekli.

KM valsts sekretāra vietnieks Uldis Zariņš TV3 skaidroja, ka kapitālsabiedrības valdes locekļa darba termiņš ir pieci gadi, pēc kā KM kā kapitāldaļu turētāja izvēlējās ar Bjorku šīs attiecības neturpināt, izsludinot jaunu konkursu. KM neesot pretenziju pret teātra direktori - ministrija ir apmierināta ar teātra vadības darbu, mākslinieciskie sasniegumi ir lieliski un finanšu mērķi ir sasniegti, taču jauns konkurss esot veids, kā objektīvi izvērtēt līdzšinējās valdes locekles darbu. KM aicinājusi Bjorku pieteikties konkursam, kas esot iespēja "sākt visu no baltas lapas", izvērtējot iepriekšējo darbību, un, ja izrādīsies, ka viņa ir spēcīgākais kandidāts, viņa varēs turpināt vadīt teātri.

KM neesot iemesla uzskatīt, ka Bjorka ir nelojāla Latvijas valstij, turklāt teātris kopš pirmās kara dienas ir ieņēmis skaidru nostāju, pirms katras izrādes atskaņojot paziņojumu, ka teātris ir pret karu, vienlaikus aicinot nevērsties pret krievu valodu un kultūru kā tādu.

Konkurss uz Čehova teātra valdes locekļa amatu tikšot izsludināts tuvākajā laikā. Līdz rezultātu uzzināšanai teātra vadība turpinās savu darbu.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu