Pk, 3.02.2023.

VIDEO ⟩ "Skolēnus sadzen zālē un liek klausīties". Ogrē vecāki satraukti par mācītāju uzrunām skolā

Apollo.lv
"Skolēnus sadzen zālē un liek klausīties". Ogrē vecāki satraukti par mācītāju uzrunām skolā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 16
Foto: Ekrānuzņēmums no LTV video

''Kas tas par vājprātu? Ogres Centra pamatskolas 7. klases skolēnus sadzen skolas zālē, liek klausīties mācītāju uzrunas un izdala šādas kartiņas!" sociālajā tīklā "Twitter" sašutumu neslēpj kāda skolēna tēvs. Situāciju skaidro Latvijas Televīzija.

Ogres Centra pamatskolā skaidroja – notikušais nav bijusi reliģiskā audzināšana, bet gan jauns izglītības projekts – klasvadības stundas.

Tajās skolēni mācās diskutēt, apspriest un izteikt savu viedokli par dažādiem sabiedriski būtiskiem jautājumiem. Šajā reizē paneļdiskusijas formātā apspriesta reliģija.

Šeit gan jāpiebilst – kā eksperti paneļdiskusijā bija piesaistīti tikai reliģisko konfesiju pārstāvji – luterāņu, katoļu un baptistu mācītāji, bet neviens laicīgu uzskatu pārstāvis. Turklāt audzēkņiem dalīti aģitācijas materiāli, kuru saturs pasākuma laikā nav pietiekami pārrunāts.

Kāda skolēna māte "TV3 Ziņas" žurnālistiem stāsta:"Skolā ieradušies trīs reliģisko organizāciju pārstāvji un dalījušies pieredzē, kā tas ir būt pie Dieva un tamlīdzīgi. Un no stāstītā man tas radīja iespaidu, ka ir noticis skolā tāds vervēšanas pasākums, kur skolēni ir aicināti pievērsties Dievam. Turklāt tika izdalītas arī kaut kādas kartītes ar visai dīvainiem tekstiem."

"TV3 Ziņas" vēstī, ka galvenais vecāku satraukuma cēlonis ir šādas kartītes, kur vienā pusē ir neliels tests – ja pieliekot pirkstu, kvadrātiņš paliek zaļš – tu esi labs cilvēks.

Savukārt otrā pusē, balstoties uz baušļiem, uzdoti jautājumi – vai Dievs ir galvenais tavā dzīvē, vai esi nelietīgi lietojis Dieva vārdu un tamlīdzīgi.

Notikušais pievērsis arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta uzmanību, kas lūdzis skolai sniegt skaidrojumu par diskusijas norisi.

Plašāk LTV sižetā:

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu