FOTO Paslēptas čuguna kravās un vagonu konstrukcijās. Kravas vilcienos atklāts lērums kontrabandas cigarešu

LETA
VID kravas vilcienos atklāj 124 000 kontrabandas cigarešu
VID kravas vilcienos atklāj 124 000 kontrabandas cigarešu Foto: Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, atrada 124 000 kontrabandas cigarešu jeb 6200 paciņas cigarešu, pavēstīja VID pārstāvji.

Cigaretes bija paslēptas čuguna kravās un vagonu konstrukcijās. Cigarešu slēptuves operatīvi atklāt palīdzēja muitas kinologi ar darba suņiem.

Foto: Kravas vilcienos atrod 124 000 kontrabandas cigarešu

Pirmdien, 9. janvārī, Indras muitas kontroles punkta amatpersonām, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva skenēšanas rezultātā iegūto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonos ar čuguna kravu.

Kopā ar VRS amatpersonām tika veikta kravu fiziskā kontrole.

Tās laikā konstatēts, ka trīs vagonos zem čuguna slāņa no muitas kontroles ir paslēptas kastes ar cigaretēm.

Tajās atradās 40 000 cigarešu "NZ" un "Queen" jeb 2000 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt ceturtdien, 5. janvārī, Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukušā kravas vilciena kontroli, muitas kinologi ar darba suņiem, sadarbojoties ar citām muitas amatpersonām un VRS darbiniekiem, konstatēja vagonu konstrukcijās slēptas cigaretes.

Turpinot vilciena sastāva pārbaudi ar tabakas izstrādājumu meklēšanā apmācītiem darba suņiem, muitas amatpersonas atklāja, ka cigaretes ir paslēptas arī vairākos vagonos ar čuguna kravām.

Desmit vagonos tika konstatēti kopumā 84 000 kontrabandas cigarešu "NZ", "Minsk" un "Queen" jeb 4200 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 24 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu sākšanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu