Pk, 1.12.2023.

FOTO un VIDEO ⟩ Ragainis: Dambis nakti ir izturējis, bet ledus masa negrib skriet uz priekšu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Jēkabpils ielas svētdienas rītā
Jēkabpils ielas svētdienas rītā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Jēkabpils aizsargdambis nakti ir izturējis. Šobrīd tiek meklētas iespējas apmānīt Daugavas straumi, lai panāktu ledus sakustēšanos, svētdien, 15. janvārī, informē Jēkabpils novada mērs Raivis Ragainis (LZP).

Nakts Jēkabpilī pagājusi samērā mierīgi, ūdens līmenis Daugavā nokrities vidēji par 20 centimetriem, tomēr ledus masa nav izkustējusies it nemaz.

Foto: Jēkabpils ielas svētdienas rītā

Ūdens līmeņa samazināšanos Ragainis skaidro gan ar tā aizplūšanu uz zemākām vietām novadā, gan arī to, ka upes aiziešana ir darbu rezultāts.

Ir piepildījušās zemākās vietas ar ūdeni, kā arī no augšteces ir mazāka ūdens pieplūde. Tikmēr no plūdiem visvairāk cietusi Pļaviņu ielas augšdaļa, Mežrūpnieki.

Video: Applūdušās teritorijas

Pilsētas aizsargdambis nakti ir izturējis. Pašvaldībā notikusi būvnieku sanāksme par to, kā tālāk rīkoties saistībā ar dambja saglabāšanu. Brīdī, kad Daugava pārplūda, spiediens uz dambi samazinājās, jo ledus masa mazliet nosēdās, ūdenim aizejot pa pļavām, pagalmiem un citām zemākām vietām. Tomēr "ledus masa negrib skriet uz priekšu".

Hidrologi arī brīdina par to, ka dambis visu laiku tiek mērcēts un tādējādi paliek vājāks, stāstīja pašvaldības vadītājs.

Jēkabpilī ir ieradušies arī hidrologi, ar kuru palīdzību tiek izstrādāti scenāriji tam, kā varētu dabūt vilkmi nekustīgajam ledum. Ledu vienā no krastiem grauž ekskavators ar garo kausu, lai tādējādi panāktu straumi upes gultnē. Ledus sablīvējums ir apmēram no Pļaviņām līdz upes augštecei Jēkabpilī.

"Darām mazus sīkumiņus, bet varbūt kādā brīdī izdodas izkustināt ledus masu. Ja mēs zinātu, kurš no darbiem dod rezultātu, mēs to darītu. Tagad meklējam visus iespējamos variantus. Piebraukt pie Daugavas nevar, jo tā izgājusi no krastiem. Skatāmies, kā apmānīt straumi, lai tā pagrieztos, hidrologi to pēta. Droni lido un skatās, kā un kur varētu pakustināt ledu," stāstīja Ragainis.

Tehnikas pašvaldībai pietiekot, uzņēmēji pašvaldībā ir atveduši savas tehnikas vienības, lai veiktu darbus.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām