O, 21.03.2023.

Krievu raķetes triecienā Dnipro nogalināts viens no atzītākajiem Ukrainas boksa treneriem

Krievu raķetes triecienā Dnipro nogalināts viens no atzītākajiem Ukrainas boksa treneriem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp

Ukrainas pilsētā Dnipro raķešu uzbrukuma rezultātā dzīvību zaudējis viens no Ukrainas slavenākajiem boksa treneriem Mihails Korenovskis, savā "Facebook" kontā ziņo Ukrainas sporta komiteja.

14. janvārī Krievijas noziedzīgais režīms veica raķešu uzbrukumu Ukrainas pilsētai Dnipro, kā rezultātā dzīvību zaudēja 35 civiliedzīvotāji. Viens no bojāgājušajiem bija arī ilggadējais ukraiņu boksa treneris Mihails Korenovskis.

Ukrainas sporta komiteja vēsta, ka Korenovskis raķetes trieciena brīdī dzīvoklī bijis viens pats.

"Saņēmām drausmīgas ziņas no Dnipro. 14. janvāra raķešu uzbrukumā tika iznīcināta daļa daudzdzīvokļu mājas, kurā dzīvoja boksa treneris Mihails Korenovskis. Kā ziņo trenera sieva, brīdī, kad raķete trāpīja mājai, viņa ar bērniem bija izgājusi pastaigā. Mihails bija atgriezies no sacensībām, viņš gribēja pievienoties ģimenes pastaigai," teikts Ukrainas sporta komitejas ziņojumā.

Speciālista ģimenei vēl esot bijušas cerības, ka treneris zem gruvešiem ir dzīvs, tomēr glābēji pēcāk atraduši viņa līķi.

Korenovskis bija titulēts boksa treneris. Viņš bija arī Dņipropetrovskas apgabala boksa komandas galvenais treneris. Korenovskim bija sieva un divas atvases.

Jau ziņots, ka sestdien Krievijas raķetes triecienā Dnipro deviņstāvu dzīvojamā namā sagrautas divu kāpņu telpu konstrukcijas no devītajam līdz otrajam stāvam. Kopumā dzīvību zaudējuši 35 cilvēki.

Pilnībā sagrauti 72 dzīvokļi, postījumi nodarīti 230 dzīvokļiem.

Kopumā mājā bija 18 kāpņu telpas ar 36 dzīvokļiem katrā. Kopējais iedzīvotāju skaits bija 1100 cilvēki.

Pilsētā izsludinātas trīs dienu sēras.

Sestdien Krievija veica kārtoju Ukrainas masīvo apšaudi ar raķetēm, un tās gaitā notika arī trieciens Dnipro.

Atbilstoši Ukrainas Bruņoto spēku datiem deviņstāvu namam Dnipro trāpījusi raķete H-22, kas izšauta no tālas darbības bumbvedēja. Šādas raķetes paredzētas cīņai ar aviācijas bāzes kuģu trieciengrupām, paskaidroja Ukrainas armijas pārstāvis.

Sestdien notikušais bija pirmais masīvais Krievijas raķešu trieciens jaunajā 2023.gadā un pirmais, kopš Krievijas iebrukuma operācijas komandiera amatā iecelts Valērijs Gerasimovs.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu