"Trūka empātijas par upuriem Ukrainā." No amata atkāpusies Vācijas aizsardzības ministre

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte.
Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte. Foto: EPA/Scanpix

Pirmdien, 16. janvārī, no amata atkāpusies Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte. Ministre pēdējā laikā izpelnījās asu mediju kritiku.

"Šodien es lūdzu kancleru [Olafu Šolcu] atbrīvot mani no federālā aizsardzības ministra amata," sacīts Lambrehtes publiskotajā paziņojumā, kurā arī teikts, ka "mēnešiem ilga mediju koncentrēšanās uz manu personu" neesot ļāvusi pieņemt "drošības politikas lēmumus Vācijas pilsoņu interesēs".

Pirmais par iespējamo ministres demisiju piektdien pavēstīja laikraksts "Bild", bet nedaudz vēlāk par to ziņoja arī "Süddeutsche Zeitung". Abas avīzes atsaucās uz vārdā neminētiem avotiem.

Lambrehte, kas pārstāv sociāldemokrātus (SPD), izpelnījusies asu kritiku par savu Vecgada uzrunu, kuras laikā salūta fonā viņa izteicās par karu Ukrainā.

Opozīcijā esošie kristīgie demokrāti (CDU) norādījuši, ka ministres uzrunai trūcis empātijas pret Krievijas agresijas upuriem, un pieprasījuši viņas demisiju.

Tomēr kanclers Olafs Šolcs, kas arī pārstāv SPD, pēc Lambrehtes daudz kritizētās uzrunas paziņoja, ka joprojām viņai uzticas.

Kritiku ministre izpelnījās arī pagājušā gada maijā, kad parādījās ziņas, ka viņa ļāvusi savam 21 gadu vecajam dēlam izmantot Bundesvēra helikopteru lidojumam uz vāciešu iecienīto atpūtas vietu - Ziltes salu.

Kā ministre viņa izpelnījusies daudz kritikas arī saistībā ar diskusijām par kara tehnikas piegādēm Ukrainai, kā arī par neapmierinošo situāciju Bundesvērā.

Kā ziņots, arī aptaujas liecina, ka vairums vāciešu vēlas Lambrehtes atkāpšanos.

Saskaņā ar kārtējo "Politbarometer" aptauju, ko pēc televīzijas kanāla ZDF pasūtījuma veicis institūts "Forschungsgruppe Wahlen", 60% respondentu atzinuši, ka vēlētos Lambrehtes atkāpšanos, un tikai 25% aptaujāto atbalsta viņas palikšanu amatā.

Pat puse no aptaujātajiem sociāldemokrātiem atzinuši, ka Lambrehtei vajadzētu atkāpties.

Kā viņas iespējamās pēcteces tiek minētas Bundesvēra parlamentārā komisāre Eva Hegla un Aizsardzības ministrijas valsts sekretāre Zīmtje Mellere.

Viņas abas pārstāv SPD, jo Lambrehtes pēctecim arī jābūt sociāldemokrātam, lai neizjauktu varas līdzsvaru valdošajā koalīcijā, kurā līdz ar SPD pārstāvēti zaļie un liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP).

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu