Ukrainas iedzīvotāju atbalstam ziedojuši 56% Latvijas iedzīvotāju (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: BooFamily/Shutterstock

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Ukrainas vai Ukrainas bēgļu atbalstam līdz šim ir ziedojuši 56% Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 11% vairāk nekā 2022. gada martā, liecina jaunākie pētījumu centra "SKDS" aptaujas dati.

Gandrīz puse jeb 41% respondentu ir ziedojuši naudu, bet 31% - mantas, drēbes, ēdienu vai citas noderīgas materiālas vērtības.

Ukrainai vai Ukrainas bēgļu atbalstam biežāk ir ziedojuši gados jaunāki respondenti, respondenti ar augstāku izglītības un ienākumu līmeni, tie respondenti, kuri jau iepriekš ir ziedojuši labdarībai naudu vai mantas, kā arī tie respondenti, kuri neatbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Aktīvākie ziedotāji pērn ir bijuši Vidzemes plānošanas reģionā, tur ziedojuši bija 69% un Zemgales plānošanas reģionā - 63%. Nedaudz kūtrāki bijuši Rīgas plānošanas reģiona - 61%, Kurzemes plānošanas reģiona - 56% un Latgales - 32% plānošanas reģiona iedzīvotāji.

Papildus ziedojumiem preču veidā - drēbes, pārtika, higēnas preces un medicīniskās preces, biedrība "Tavi draugi" aicina ziedot finansiāļos līdzekļus ģeneratoru un apsildes ierīču iegādei. Tāpat "Tavi draugi" aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šoziem iesaistīties ierakumu sveču gatavošanā Ukrainas armijas atbalstam.

Aptauju veica pētījumu centrs "SKDS" laika periodā no pērnā gada 16.decembra līdz 20. decembrim. Aptaujā piedalījās Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu