VIDEO Siguldā policisti par Ukrainas karoga zādzību aiztur vīrieti, kurš vasarā mēģināja nozagt superauto (1)

Apollo.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Vakar, 16. janvārī, kāds vīrietis nezināmu iemeslu dēļ nozaga Ukrainas karogu, kas bija uzvilkts mastā pie Siguldas novada domes. Zādzības faktu redzēja aculieciniece, kura nekavējoties ziņoja likumsargiem par notiekošo, ziņo Valsts policijas (VP) pārstāvji.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirkņa darbinieki sadarbībā ar kolēģiem no Siguldas novada pašvaldības policijas sāka vīrieša meklēšanu, kas drīz vien vainagojās ar panākumiem – iespējamā vainīgā persona tika aizturēta. Brīdī, kad vīrietis tika aizturēts, viņš pārvietojās ar automašīnu, kas nebija reģistrēta likumā noteiktajā kārtībā, tai nebija iegādāta sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana jeb OCTA, kā arī vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Attiecīgi par šiem pārkāpumiem ir uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Likumsargi neatliekamības kārtā veica kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, kuras laikā izņēma portatīvo datoru, mobilo telefonu un zibatmiņu.

Savukārt nozagto karogu vīrietis bija paspējis izmest atkritumu konteinerā Inčukalnā, kur policisti to arī atrada un izņēma.

Tāpat likumsargiem aizturētā 1993. gadā dzimušā vīrieša uzvedība radīja aizdomas, ka iespējams viņš atrodas apreibinošo vielu ietekmē, tāpēc sākotnēji viņš tika nogādāts uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru ekspertīzei veikšanai, pēc kā nogādāts policijas izolatorā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas, proti, par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tiek skaidroti notikušā iemesli un motīvi.

Jāpiemin, ka šis vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par zādzībām un narkotiku lietošanu. Turklāt pērn Valsts policijas darbinieki viņu aizturēja par mēģinājumu nolaupīt "McLaren" automašīnu. Proti, 2022. gada jūlijā viņš bija iegājis kādā autosalonā Rīgā, piedraudējis autosalona darbiniekam ar gāzes pistoli un pieprasījis automašīnu pārrakstīt uz sava vārda.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu