Plūdu skartajā Jēkabpilī atcelta evakuācija Daugavas kreisajā krastā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Plūdi Jēkabpilī, 15. janvārī
Plūdi Jēkabpilī, 15. janvārī Foto: Jānis Škapars/TVNET

Jēkabpilī atcelta evakuācija Daugavas kreisajā krastā, liecina informācija Jēkabpils novada mājaslapā.

Sakarā ar plūdu apdraudējuma mazināšanos no šodienas tiek atcelta evakuācija Daugavas kreisajā krastā. Jēkabpils novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt modriem un sekot līdzi informācijai, jo var būt iespējama atkārtota evakuācija.

Jēkabpilī plānots līdz nedēļas beigām atsūknēt ūdeni no dzīvojamajām ēkām, informēja novada izpilddirektors Uldis Skreivers.

Ūdens līmenis Jēkabpilī turpina kristies, šodien pēcpusdienā fiksēts līmenis 7,4 metri virs novērošanas stacijas nulles punkta. Augstākais ūdens līmenis tika fiksēts sestdien rīta pusē, kad tas sasniedza 8,92 metrus virs stacijas nulles punkta.

Pilsētā joprojām ir daudz applūdušu māju un turpinās intensīvs darbs, lai visi Jēkabpils iedzīvotāji varētu atgriezties savos mājokļos.

Skreivers skaidroja, ka vēl būs jāatsūknē vairāki miljoni kubikmetru ūdens.

Darbs turpinās "ugunsdzēsēju režīmā", jo daudzām mājām vēl ūdens ir līdz logiem, ir pārplūduši pagrabi, pauda izpilddirektors. Uzņēmēji no dažādām Latvijas vietām ir atveduši daudz dažādus sūkņus. Nedēļas nogalē tiek prognozēts sals, un pašvaldības dienesti dara visu, lai māju iekštelpas nepārvērstos par slidotavām. Vēl visām mājām nav pieslēgta atpakaļ elektrība.

Turpinās arī pilsētas aizsargdambja stiprināšanas darbi, vēl palicis stiprināms aptuveni viens kilometrs dambja.

Ceturtdien darbu atsāks skolas un bērnudārzi, ir atcelti satiksmes ierobežojumi, izņemot Pļaviņu ielu, kur turpinās dambja stiprināšanas darbi.

Ūdens līmenis krities arī Sakas salā, bet daļa ceļu tur ir izmirkuši un tāpēc nav izbraucami, pauda Skreivers.

Kā ziņots, sestdien no rīta ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedzis 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, bet naktī uz svētdienu sāka pamazām kristies.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu