O, 30.05.2023.

"Atjaunot vairs nav jēgas." Jēkabpilij vajadzīgs jauns aizsargdambis, norāda Skreivers

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Jēkabpils.
Jēkabpils. Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Jēkabpilij vajadzīgs jauns aizsargdambis, bet tā izbūvēšana var prasīt ilgāku laiku, sacīja novada izpilddirektors Uldis Skreivers.

Jēkabpils aizsargdambis pašlaik ir nostiprināts, vēl ir jāskatās, vai būs nepieciešami vēl papildu stiprinājumi, un vērtēšanai varētu tikt pieaicināti kādi speciālisti.

"Manā skatījumā dambi, ko stiprinājām un lāpījām nedēļas garumā, cenšoties novērst ūdens tecēšanu, atjaunot vairs nav jēgas. Tas ir jānojauc un jābūvē no jauna," pauda Skreivers.

Visu pagājušo nedēļu Civilās komisijas sēdēs un pašvaldības vadības sēdēs tika runāts, kā būtu labāk un ko vajadzētu pārveidot. "Bija pieaicināti hidrologi, kuru padoms ļoti atviegloja pašvaldības darbu, bet aizsargdambis ir būve, kas skar ļoti lielu teritoriju un ļoti lielu iedzīvotāju skaitu, tāpēc tā būvei nepieciešama smalkāka izpēte un liels plānošanas darbs," norādīja pašvaldības pārstāvis.

Nākamā palu sezona ir jāsagaida ar pārliecību, ka iedzīvotājiem un pilsētai nekas nedraud. "Nepilna gada laikā mēs to diez vai varēsim paspēt, es šobrīd runāju varbūt emocionāli," atzina izpilddirektors, piebilstot, ka, ja ir vēlme dambi uzbūvēt tādu, lai nākamos 100 gadus par to nebūtu jāuztraucas, tas ir laikietilpīgs un naudas ietilpīgs process.

Jēkabpilī joprojām turpinās ūdens atsūknēšanas darbi no applūdušajām vietām. Plūdiem atkāpjoties, atsedzas ūdens nodarītie postījumi.

Plūdiem sākoties, pašvaldībai piederošajās ēkās tika demontētas apkures iekārtas, kas pārsvarā atrodas pagrabos; tās tagad tiek montētas atpakaļ.

Visā pilsētā ir pieslēgta atpakaļ elektrība, un visos pilsētas rajonos iedzīvotāji drīkst atgriezties savās mājās, pauda Skreivers.

Patlaban ir iestājies neliels atslābums, jo pēc krīzes posma, kad tika strādāts bez apstājas un atpūtai tika veltītas tikai pāris stundas diennaktī, nepieciešama pauze. Ūdens atnesis daudz netīrumu, bet visur zeme vēl ir izmirkusi, dubļi, arī tāpēc nedaudz vajag nogaidīt, lai zeme apžūst.

Sakas salā no plūdu ūdens stipri cietis gan aizsargdambis, gan ceļi. Pašlaik vēl gan visi postījumi nav apzināti, jo ne visur ir iespējams piebraukt.

Ūdenslīmenis Daugavā turpina kristies: plkst.13.20 Jēkabpilī tas bija 5,54 metrus virs stacijas nulles līmeņa. Tomēr novadā joprojām spēkā oranžais brīdinājuma līmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kā jau ziņots, kopš sestdienas rīta, kad Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis sasniedza augstāko atzīmi pēdējās desmitgadēs, tas samazinājies par vairāk nekā trim metriem.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu