FOTO ⟩ Ķīnā ar pamatīgu vērienu tiek sagaidīts Austrumu Jaunais gads

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Ķīnā pirmo reizi kopš pandēmijas sākuma ar vērienu tiek svinēts Austrumu Jaunais gads, cilvēkiem sagaidot to plašā ģimenes lokā un apmeklējot tempļus kopā ar radiniekiem.

Ķīniešu Jaunā gada svinības sākas līdz ar jaunu Mēnesi pirmajā jaunā gada dienā un ilgst 15 dienas līdz pilnmēnesim.

Šogad Austrumu Jaunais gads - Truša gads - sākas 22.janvārī un ilgs līdz 2024.gada 10.februārim, kad sāksies Pūķa gads.

Saskaņā ar senu leģendu Buda pirms šīs zemes dzīves atstāšanas uzaicinājis pie sevis atvadīties visus zvērus, taču atnākuši tikai 12 dzīvnieki. Katram no tiem Buda piešķīris savu gadu. Šie gadi piešķirti tādā kārtībā, kādā dzīvnieki atnākuši pie Budas, - pirmā bijusi žurka, tad vērsis, tad tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka.

Ķīnā aizvadītos trīs gadus Jaunais gads, kas tiek dēvēts arī par Pavasara festivālu, tika sagaidīts Covid-19 pandēmijas ēnā, ievērojot stingrus ierobežojumus.

Foto: Ķīnā ar pamatīgu vērienu tiek sagaidīts Austrumu Jaunais gads

Taču decembrī Pekina sāka strauji atteikties no "nulles Covid-19" stratēģijas, un simtiem tūkstošiem cilvēku šogad beidzot Jaunā gada brīvdienās var apciemot savus ģimenes locekļus, kas dzīvo citās pilsētās, nebaidoties par karantīnu, ierobežojumiem ceļošanai un citiem šķēršļiem.

Plānoti arī tūkstošiem publisku pasākumu un svinību.

Cilvēku masveida pārvietošanās šajās brīvdienās var izraisīt plašāku Covid-19 izplatību konkrētos apgabalos, taču plašs Covid-19 uzliesmojums nākamajos divos vai trīs mēnešos nav gaidāms, jo aptuveni 80% no Ķīnas 1,4 miljardiem iedzīvotāju pārslimojuši Covid-19 iepriekšējā viļņa laikā, prognozē Ķīnas Slimību kontroles centra galvenais epidemiologs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu