Pk, 8.12.2023.

Lietā pret uzņēmēju Gulami par viesnīcas izkrāpšanu policija rosina uzrādīt apsūdzības

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uzņēmējs Gulams Gulami.
Uzņēmējs Gulams Gulami. Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija aicina prokuratūru uzrādzīt apsūdzības lietā par iespējamu viesnīcas izkrāpšanu Vecrīgā pret uzņēmēju Gulamu Gulami, norāda aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Valsts policijas lietvedībā atradās kriminālprocess, kas kvalificēts par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, norāda policija.

Veicot izmeklēšanu, likumsargi noskaidroja, ka divas personas pēc iepriekšējās vienošanās laika posmā no 2009. līdz 2019. gadam noslēdza vairākus faktiskajiem apstākļiem neatbilstošus līgumus, kurus tālāk izmantoja savu noziedzīgo mērķu īstenošanai, proti, lai prettiesiski ar viltu iegūtu svešu mantu.

Noziedzīgo darbību rezultātā personu grupa ieguva sev vēlamās tiesības uz svešu mantu - valdījuma tiesības uz nekustamo īpašumu, proti, kādu viesnīcu Vecrīgā, kuras kadastrālā vērtība ir 2 951 476 eiro, kā arī tiesības uz finanšu līdzekļiem 106 272 eiro apmērā.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēta viena persona, kurai sākotnēji tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums savukārt vēlāk tas tika mainīts uz drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Jau 2020. gada maijā ziņots, ka Gulami atbrīvoja pret 50 000 eiro drošības naudu.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, tai skaitā, kas vērstas uz mantisko jautājumu savlaicīgu atrisināšanu, pagājušā gada nogalē lieta nodota Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret divām personām.

Gulami vārds iepriekš presē izskanējis saistībā ar strīdu par viesnīcām "Royal Square Hotel" un "Hotel Garden Palace". 2020. gada pavasarī policija veica kratīšanu "Royal Square Hotel".

Latvijas Televīzija toreiz vēstīja, ka strīdā iesaistīto viesnīcu par savu uzskata Akbaram Abdulajevam piederošais uzņēmums SIA "966 Freecom", kuru pārstāvēja advokāts Aleksandrs Berezins. Viņš 2020. gadā Latvijas Televīzijai stāstīja, ka uzņēmums "966 Freecom" kriminālprocesā ir cietušais, no kura Gulami centies izkrāpt viesnīcu "Royal Square Hotel".

Saskaņā ar "firmas.lv" informāciju, ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2020. gada marta lēmumu par aresta atcelšanu mantai atcelts arests Abdulajevam piederošajām "966 Freecom" kapitāla daļām 4 987 164 eiro vērtībā.

2018. gadā Rīgas rajona tiesa Gulami piesprieda astoņus gadus cietumā lietā par vairāk nekā deviņus miljonus eiro vērtās Tadžikistānas kokvilnas kravas pazušanu, taču šis spriedums tika pārsūdzēts.

Apelācijas instance uzņēmējam Gulami piesprieda cietumsodu sešus gadus un četrus mēnešus, viņa sievai Valentīnai Gulami tika piespriests piecus gadus ilgs cietumsods, bet Larisai Karpenko trīs gadus un divus mēnešus ilgs cietumsodu.

Tagad lieta būs jāskata Augstākajā tiesā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka patlaban ar Gulami saistītie uzņēmumi ir izslēgti no Komercreģistra vai arī tiem ir saimnieciskās darbības apturēšana.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu