Muita atradusi 180 000 kontrabandas cigarešu vagonos ar čuguna kravām

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: underworld/Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas ir atradušas 180 000 kontrabandas cigarešu jeb 9000 paciņas cigarešu vagonos ar čuguna kravām. Cigaretes atklātas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, skaidro VID pārstāvji.

Slēptuves palīdzēja atklāt muitas darba suņi, kas apmācīti tabakas izstrādājumu meklēšanā.

Sestdien, 21. janvārī, Indras muitas kontroles punkta amatpersonas un muitas kinologs ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni, veicot no Baltkrievijas puses iebraukuša kravas vilciena kontroli, vairākos vagonos ar čuguna kravu konstatēja kontrabandas cigaretes.

Zem čuguna gabaliem bija paslēptas kartona kastes, kurās atradās kopumā 50 000 cigarešu "NZ Gold" un "Premjer" jeb 2500 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Piektdien, 20. janvārī, muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva pārbaudi, vairākos vagonos konstatēja nedeklarētas cigaretes. Slēptuves palīdzēja atklāt muitas darba suns.

Fiziskās kontroles rezultātā tika izņemts 21 iepakojums ar kontrabandas cigaretēm. Kastēs atradās 130 000 cigarešu "NZ Gold" jeb 6500 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu pārsniedz 35 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu