FOTO ⟩ Latvijā ražota militārā tehnika dodas uz Ukrainu. Tā iegādāta par ziedojumiem (41)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Kvadricikli ar kaujas platformām, kas, noslēdzot "Ziedot.lv" kampaņu "Labas ziņas", tiks ziedoti Ukrainas armijai.
Kvadricikli ar kaujas platformām, kas, noslēdzot "Ziedot.lv" kampaņu "Labas ziņas", tiks ziedoti Ukrainas armijai. Foto: Zane Bitere/LETA

Aizvadītajā gadā sāktās Ziedot.lv kampaņas "Labas ziņas" laikā trešdien, 25. janvārī, uz Ukrainu tika nosūtīta pirmā militārās tehnikas krava, kas ražota Latvijā. Tie ir deviņi kvadricikli un deviņas īpaši pielāgotas kaujas platformas, kā arī četri militārie skrejriteņi. To vērtība ir 323 148,30 eiro, tehnika iegādāta par Latvijas sabiedrības ziedojumiem.  

Pasākumā piedalījās aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko un Ukrainas Bruņoto spēku pārstāvji.

Foto: Latvijā ražota militārā tehnika dodas uz Ukrainu

"Drīz apritēs gads, kopš Ukrainas tauta cīnās pret Krievijas brutālo iebrukumu un aizstāv savas valsts teritoriju un neatkarību. Mēs skaidri apzināmies, ka, aizstāvot savu brīvību, ukraiņi cīnās arī par mūsu brīvību. Latvija jau kopš pirmās kara dienas ir apliecinājusi sevi kā uzticamu sabiedroto, uz kuru Ukraina var paļauties. Pateicoties sabiedrības neizsīkstošajam atbalstam, par iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem mums šodien ir iespēja Ukrainai nosūtīt Latvijā ražotās militārās tehnikas kravu.

Mēs patiesi lepojamies ar Latvijā ražotajām militārajām precēm - kaujas atbalsta platformām, militārajiem kvadricikliem, bezpilota lidaparātiem, uzkabes vestēm, ģeneratoriem, militārajiem skrejriteņiem, apvidus auto un nesprāgušās munīcijas iznīcināšanas ierīcēm.

Šodien mēs ar prieku nosūtām ukraiņu cīnītājiem Latvijā ražotu militāro tehniku un ekipējumu, un ceram, ka tas palīdzēs Ukrainai spert soli tuvāk uzvarai," pirmās kravas nosūtīšanas svinīgajā pasākumā sacīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

Par līdz šim kampaņā "Labas ziņas" saziedotajiem līdzekļiem Ukrainā tiks nogādāti militārie skrejriteņi "Mosphera", kam raksturīga augsta bezceļu caurbraucamība. To maksimālais ātrums ir 100 kilometri stundā, un ar vienu uzlādi var nobraukt līdz 300 kilometriem.

Militārais skūteris būs īpaši noderīgs Ukrainas izlūkiem un specvienībām. Šie skrejriteņi tiek ražoti Liepājā, uzņēmumā "Global Wolf Motors".

Savukārt Ogresgalā, uzņēmumā "LV-Teh" ražotās konstruktora tipa kaujas platformas uz riteņu bāzes, ko var viegli uzmontēt uz kvadricikliem, pēc vajadzības ir modulējamas dažādām misijām: ievainoto evakuācijai, pretgaisa aizsardzībai, bezpilota lidaparātu palaišanai, mīnmetēju un to munīcijas pārvadāšanai u.c.

Līdz šim kampaņā iesaistījušies 11 pašmāju aizsardzības nozares uzņēmumi, kas ir gatavi nodrošināt nepieciešamo militāro ekipējumu: Vāģi, Edge Autonomy, Biedrība Bruņotava, Kronis, LV-Teh, Brasa Defence Systems, Global Wolf Motors, Teters, Rīgas dīzelis D, Atlas Aereospace un Baltic Bullet.

Piedalīties kampaņā aicināti arī citi nozares uzņēmumi, un saraksts ar precēm, kuru iegādei kampaņas laikā tiks vākti līdzekļi, ir atvērts papildināšanai.

"Ukrainas tauta jau gandrīz gadu cīnās par savu brīvību. Ukrainas aizstāvji ir pierādījuši, ka nevienam neatdos savu zemi un mājas. Cīņa ir smaga, tāpēc Ukrainas armijai ir nepieciešama dažāda veida palīdzība."

"Ļoti svarīga ir stratēģiskā plānošana, izlūkošana, karavīru nodrošinājums, apgāde un citas lietas. Tāpēc mēs patiesi novērtējam Latvijas atbalstu un tās cilvēku lielo atsaucību un ceram, ka šī krava jau pavisam drīz ievērojami atbalstīs Ukrainas aizstāvjus kaujas laukā,” saka Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Misčenko.

Lai varētu ātrāk lasīt ziņas par Ukrainas uzvaru, ir jāpalīdz Ukrainas armijai un jāziedo, atgādina kampaņas rīkotāji Ziedot.lv. Divu mēnešu laikā kopš kampaņas "Labas ziņas" sākuma ir saziedoti 439 768 eiro, kas tiks izlietoti Latvijā ražota militārā ekipējuma un tehnikas iegādei, lai nosūtītu to Ukrainas armijai.

"Tāpat kā Ukraina neatlaidīgi cīnās par savu zemi un soli pa solim uzvar, arī mēs nedrīkstam palikt vienaldzīgi, ir jāturpina atbalstīt gan Ukrainas civiliedzīvotājus, gan brīvības cīnītājus. Tāpēc kopā ar atbalstītājiem un Latvijas militārās industrijas ražotājiem novembrī sākām kampaņu "Lai labas ziņas piepildītos, ir jāziedo". Un šodien esam ļoti gandarīti par iedzīvotāju aktīvo iesaisti. Tikai tā - visi kopā - varam palīdzēt Ukrainai uzvarēt. Kampaņa turpinās, un mēs ceram jau drīz sūtīt uz Ukrainu nākamās kravas," stāsta Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Kopumā par Latvijā saziedotajiem līdzekļiem Ziedot.lv sniedzis atbalstu Ukrainai 16,5 miljonu eiro apmērā. 8,3 miljonu eiro novirzīti Ukrainas bruņoto spēku atbalstam, iegādājoties dronus, kvadrikopterus, džipus, motorzāģus, rācijas, nakts redzamības iekārtas, bruņuvestes, bruņuķiveres, taktisko apģērbu, speciālo ēdienu, degvielu, Latvijā ražotus ģeneratorus un pielāgotus kvadriciklus.

Par 4,2 miljoniem eiro nosūtītas 100 humānās palīdzības kravas ar pārtikas, higiēnas un saimniecības precēm, par 2 miljoniem eiro iegādātas medicīnas preces un medikamenti Ukrainas slimnīcām un teritoriālās aizsardzības vienībām, bet 2 miljoni eiro novirzīti atbalstam Ukrainas bēgļiem Latvijā, sniedzot praktisku un akūtu palīdzību, apmaksājot ārstniecību, zobārstniecību, medikamentus, izsniedzot pārtikas un aptieku dāvanu kartes, nodrošinot siltas maltītes, iegādājoties datortehniku skolēniem, eļļas radiatorus un citas praktiskas un nepieciešamas lietas.

Komentāri (41)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu