Latvijas hokejisti sasniedz Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes finālu

Latvijas jauniešu izlases hokejisti Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā.
Latvijas jauniešu izlases hokejisti Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā. Foto: lhf.lv

Latvijas jauniešu hokeja valstsvienība trešdien Itālijā sasniedza Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes finālu.

Pusfinālā spēlē latvieši ar rezultātu 3:2 (0:0, 0:0, 3:2) uzveica Vācijas jaunos hokejistus.

Līdz trešā perioda otrajai pusei rezultāts bija neizšķirts 0:0, bet tad trešdaļas 14.minūtē divus vārtus guva Aleksandrs Zaprivoda un Edvīns Bērziņš. Vācieši vienus vārtus atguva, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām Maksims Haritoncevs panāca 3:1. Pretinieki vēlreiz samazināja Latvijas izlases pārsvaru, taču neizšķirtu izraut nespēja.

Oskars Gusevs Latvijas izlases vārtos atvairīja 29 no 31 metiena, bet latvieši pa pretinieku vārtiem meta 34 reizes. Ar divām rezultatīvām piespēlēm maču noslēdza komandas kapteinis Oskars Nils Briedis.

Vācijas izlasē spēlē dvīņubrāļi Rihards un Gustavs Grīva, kuriem ir latviešu izcelsme.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā Latvija ar 1:5 zaudēja jaunajiem Šveices hokejistiem, bet otrajā ar 7:1 uzvarēja Itālijas jaunos hokejistus.

Pusfinālā iekļuva katras grupas divas labākās komandas, bet trešajā vietā esošās vienības cīnīsies par piekto vietu turnīrā.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kurās jaunie sportisti sacenšas 13 sporta veidos, Itālijas reģionā Friuli-Venēcijā Džūlijā norisināsies līdz 28.janvārim.

Latviju Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē pārstāv 59 sportisti astoņos sporta veidos - frīstailā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kērlingā, daiļslidošanā, šorttrekā un hokejā.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē var startēt atlēti vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Latvijas jauniešu izlases sastāvs startam Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā:

Vārtsargi: Mikus Vecvanags ("Flemingsbergs IK", Zviedrija), Oskars Gusevs (HS "Rīga");

Aizsargi: Oskars Nils Briedis, Krists Retenais, Alekss Simanovičs, Artūrs Kohs (visi - HS "Rīga"), Bruno Petrovičs (Vāsas "Sport", Somija), Harijs Cjunskis ("Lugano", Šveice);

Uzbrucēji: Antons Macijevskis, Sandis Auziņš, Aleksandrs Zaprivoda, Dmitrijs Diļevka, Kristers Ansons, Roberts Jānis Polis (visi - HS "Rīga"), Edvīns Bērziņš (DLSS/"Dinaburga"), Maksims Haritoncevs ("Flemingsbergs IK", Zviedrija), Markuss Kristiāns Sieradzkis ("Stromsbro IF", Zviedrija), Edvards Eglītis (Vāsas "Sport", Somija), Toms Trockis (Kouvolas "KooKoo", Somija), Linards Hugo Zemņickis (Kaufbeirenes ESV, Vācija)