Okupanti plāno lielu uzbrukumu Luhanskas apgabalā, pieļauj analītiķi

LETA
Okupanti plāno lielu uzbrukumu Luhanskas apgabalā, pieļauj analītiķi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Izpostīta māja Harkivā.
Izpostīta māja Harkivā. Foto: EPA/Scanpix

Pēdējo dienu laikā okupantu armija ar nelieliem spēkiem īsteno uzbrukumus Ukrainā frontes dienvidaustrumu sektorā Zaporižjas un Doneckas apgabalos. Tas varētu būt mēģinājums Ukrainas spēkus turēt izstieptus frontes līnijā, lai radītu apstākļus lielam uzbrukumam ziemeļos Luhanskas apgabalā, pieļauj ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Pēdējo dienu laikā krievi ar nelieliem spēkiem veikuši uzbrukumus frontes sektorā tieši uz dienvidiem no Zaporižjas, bet pēc tam Doneckas apgabala Vuhledarā.

Kā pieļauj ISW analītiķi, tie bijuši uzbrukumi uzmanības novēršanai un satraukuma radīšanai un ka lielāku uzbrukumu krievi varētu izvērst Luhanskas apgabala ziemeļos Svatoves-Kreminnas līnijā.

Par to liecina desanta daļu un 3. motorizēto strēlnieku divīzijas vienību izvietošana šajā līnijā, kā arī 2. motorizēto strēlnieku divīzijas un 1. tanku armijas daļu pārsviešana no Baltkrievijas uz turieni.

"Konvencionālo spēku masīvs frontē Luhanskas apgabalā ļauj izdarīt pieņēmumu, ka Krievijas armija šajā sektorā var gatavot apņēmīgas darbības ar ierobežotu uzbrukumu atbalstu citās vietās, kuru uzdevums būtu ukraiņu spēkus novirzīt un izkliedēt," norāda ISW.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu