S, 25.03.2023.

Ilze Viņķele atzīstas, ka bijusi viena no anonīmajām komentētājām

Apollo.lv
Ilze Viņķele atzīstas, ka bijusi viena no anonīmajām komentētājām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13
Foto: vinkeleilze/ Instagram

Bijusī labklājības un veselības ministre Ilze Vinķele "1188.lv" rubrikā "Mobings. Anonīmo uzbrukums" atklāj, ka pati bijusi anonīmā komentētāja. Viņa arī dalās ar piedzīvoto pēc savas demisijas. 

"Es esmu dažas reizes anonīmi komentējusi.

Un tad es pieņēmu apzinātu lēmumu - ja es nevaru rakstīt ar savu vārdu, tad man tas nav jāsaka," pastāsta Viņķele.

Viņa turpina: "Un otrs ir tas, ka man ir jāpadomā, cik daudz tas negatīvais komentārā ir manas sāpes - un nevis par to, ko tas cilvēks ir teicis par mani, bet manas sāpes, nelaimes vai neizdošanās, ar kurām es pati neesmu tikusi galā."

Viņa anonīmos komentārus vairs neņem vērā, jo, kā viņa saka: "Es tos uzskatu zem sava goda. Tas ir gļēvi un necienīgi."

Viņķele pieļauj, ka ir situācijas, kurās cilvēks var palikt anonīms: "Jā, var būt situācijas, kad tā ir trauksmes celšana, kur cilvēkam ir jāaizsargā sava identitāte un viņš nevar to atklāt, bet būsim atklāti, tā žļurga un samazgas, kas nāk ziņu portālu komentāros - tie nav cilvēki, kas sargā savu identitāti, lai atmaskotu koruptīvus noziegumus, piemēram. Tie visdrīzāk ir nelaimīgi, vientuļi, ar sevi neapmierināti cilvēki, kuri caur citu pazemošanu un apvainošanu gūst mazu mirkļa remdinājumu."

Bijusī veselības ministre pēc demisijas piedzīvojusi grūtāko savu dzīves laiku: "Esmu gandrīz pilnu gadu nodzīvojusi pašas izveidotā alā. Tas bija pēc tam, kad premjers Kariņš pieprasīja manu demisiju vakcīnu iepirkumu sakarā. Tad man likās, ka pasaule ir beigusies un esmu profesionāli izgāzusies, esmu briesmīgs cilvēks, esmu tik daudz cilvēkiem izdarījusi sliktu. Mani zākāja visi. Tas bija līdz šim smagākais brīdis manā dzīvē, ko esmu piedzīvojusi."

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka 2020. gada novembrī ES piedāvāja dalībvalstīm centralizētā iepirkumā iegādāties "Pfizer/Biontech" ražotās vakcīnas pret Covid-19. Kā liecina Veselības ministrijas (VM) disciplinārkolēģijas atzinums, Latvija varēja pieteikties 841 342 devām, taču lēma iegādāties tikai 97 500. Savukārt nākamajā kārtā pieejamo 420 707 vakcīnu vietā Latvija lēma iegādāties 100 000. Rezultātā Latvijā vakcinācija pret Covid-19 sākta krietni gausāk nekā citās (ES) valstīs.

Kad atteikšanās no vakcīnām nāca gaismā pagājušā gada sākumā, premjers Krišjānis Kariņš (JV) pieprasīja Viņķeles demisiju. Vēlāk prokuratūra sāka izmeklēšanu, un šobrīd Viņķelei ir uzrādīta apsūdzība par valsts amatpersonas bezdarbību.

Vairāk skaties 1188.lv.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu