T, 29.03.2023.

ASV operācijā Somālijā nogalināts ISIS reģionāls līderis

LETA
ASV operācijā Somālijā nogalināts ISIS reģionāls līderis
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
ISIS. Ilustratīvs attēls.
ISIS. Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

ASV armijas operācijā Somālijā, kas notikusi pēc prezidenta Džo Baidena pavēles, ir nogalināts grupējuma "Islāma valsts" nozīmīgs reģionāls līderis Bilals al Sudani, ceturtdien paziņoja ASV amatpersonas.

Sudani tika nogalināts apšaudē pēc tam, kad ASV karavīri ieradās kalnainā alu kompleksā Somālijas ziemeļos, cerot viņu sagūstīt.

Tika nogalināti arī apmēram 10 citi "Islāma valsts" kaujinieki, kas atradās notikuma vietā, bet amerikāņu pusē nebija upuru vai cietušo.

"25.janvārī pēc prezidenta pavēles ASV armija veica uzbrukuma operāciju Somālijas ziemeļos, kuras rezultāts bija vairāku "Islāma valsts" locekļu, tai skaitā Bilala al Sudani, nāve," paziņoja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.

"Sudani bija atbildīgs par "Islāma valsts" augošās klātbūtnes veicināšanu Āfrikā un par grupējuma operāciju finansēšanu pasaules mērogā, tostarp Afganistānā," sacīja Ostins.

Pirms 10 gadiem, kad Sudani vēl nebija pievienojies "Islāma valstij", viņš piedalījās kaujinieku vervēšanā un apmācīšanā islāma ekstrēmistu kustībai "Al-Shabaab" Somālijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu