P, 27.03.2023.

"Liels paldies, puiši!" Navaļnija kamerā uzstādītas neciešami spilgtas gaismas

Apollo.lv
"Liels paldies, puiši!" Navaļnija kamerā uzstādītas neciešami spilgtas gaismas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Ieslodzītais Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs.
Ieslodzītais Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs. Foto: AP/Scanpix

Ieslodzītais Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs turpina cīnīties ar ieslodzījuma vietas ļaunprātīgo izdomu, cenšoties padarīt viņa dzīves apstākļus neciešamus. Tagad Navaļnija kamerā uzstādītas nepanesami spilgtas gaimas, liecina ieraksti Navaļnija sociālajos tīklos.

Nesen ieslodzīto Navaļniju apmeklējusi cilvēktiesību komisija, kas norādījusi, ka viņa ieslodzījuma kamera ir pārāk tumša. Sekojoši ieslodzījuma vietas administrācija nelielajā telpā uzstādīja vairākas ārkārtīgi spilgtas LED lampas. 

"Liels paldies, puiši," Navaļnijs rakstīja, vēršoties pie cilvēktiesību komisijas. "Jūs tiešām man esat izdarījuši sasodītu pakalpojumu."

"Jūs esat tie, kas viņiem lika nomainīt apgaismojumu, bet es esmu tas, kurš pēc trim mēnešiem paliks akls. Šķiet negodīgi, vai ne? Atgriezieties šeit un nomainiet visu atpakaļ, kā tas bija."

Spilgtās gaismas padara atrašanos kamerā nepanesamu, vēsta Navaļnijs. 

2021. gada gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc noindēšanas mēģinājuma ar ķīmisko ieroci "Novičok".

2022. gada martā tiesa piesprieda Navaļnijam vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanos" un "tiesneša apvainošanu". Šis spriedums nomainīja 2021. gada februārī piespriesto sodu. Tiesa arī nolēma, ka turpmāk cietumsods viņam jāizcieš stingrā režīma kolonijā ar lielākiem ierobežojumiem.

2022. gada jūnijā viņš tika pārvests no kolonijas Pokrovā uz stingrā režīma koloniju Meļehovo, kas atrodas netālu no Vladimiras pilsētas aptuveni 250 kilometrus uz austrumiem no Maskavas. Par šo koloniju mediji vairākkārt veikuši izmeklēšanas saistībā ar nežēlīgu apiešanos ar ieslodzītajiem.

Šomēnes Krievijā vairāk nekā 100 medicīnas darbinieki parakstīja atklātu vēstuli Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, pieprasot atļaut ārstiem piekļuvi ieslodzītajam opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam un apturēt viņa pastāvīgo ievietošanu karcerī.

Mediķu vēstulē Putinam norādīts, ka ieslodzījuma apstākļi un Navaļnija izskats rada lielas bažas par viņa veselību, un ka Federālā soda izpildes dienesta atteikums nogādāt Navaļnijam nepieciešamos medikamentus rada tiešus draudus viņa dzīvībai.

Navaļnijs paziņojis, ka katras desmit dienas, kuras viņš pavada karcerī, viņš zaudē vidēji 3,5 kilogramus svara, ko pēc tam atgūst. Navaļnijs karcerī ir pavadījis vairāk nekā 100 dienas jeb pusi no ieslodzījuma laika.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu