Daiļslidotājs Vasiļjevs nenosargā vietu pirmajā trijniekā Eiropas čempionātā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Deniss Vasiļjevs
Deniss Vasiļjevs Foto: EPA/Scanpix

2022. gada Latvijas labākais sportists Deniss Vasiļjevs piektdien Somijā neizcīnīja medaļu Eiropas čempionātā, ierindojoties piektajā vietā.

Vasiļjevs trešdien īsajā programmā uzrādīja trešo rezultātu un saņēma 84,81 punktu, kas ir par 1,8 punktiem vairāk nekā viņa šīs sezonas rekords.

Piektdien izvēles programmu Vasiļjevs sāka ar neveiksmīgu četrkāršo Salhovu, to veicot tikai ar trīsarpus apgriezieniem. Programmas turpinājumā viņš zaudēja vēl pāris punktus par līdz galam neveiktiem lēcieniem un par sniegumu saņēma 151,54 punktus, kas bija par 20 punktiem mazāk nekā viņa sezonas labākais rezultāts un tobrīd summā deva trešo pozīciju.

Pēc Vasiļjeva startēja itālis Mateo Rico, kurš programmā sasniedza 173,46 punktus un ar 259,92 punktiem kļuva par līderi. Kā pēdējais startēja īsajā programmā uzvarējušais Francijas daiļslidotājs Adams Siao, kurš uzrādīja otro rezultātu ar 171,24 punktiem, taču summā nosargāja uzvaru, iekrājot 267,77 punktus.

Trešā vieta izvēles programmā uz trešo pozīciju ļāva pakāpties itālim Lukasam Bričgi, kurš iekrāja 248,01 punktu.

Vasiļjevs izvēles programmā ieņēma sesto vietu, bet summā ar 236,35 punktiem bija piektajā pozīcijā. Pozīciju augstāk ar 240,92 punktiem bija francūzis Kevins Aimozs.

Pagājušajā gadā Tallinā Vasiļjevs izcīnīja trešo vietu, sasniedzot savu punktu summas rekordu - 272,08 punkti.

Sezonu Latvijas daiļslidotājs sāka ar trešo vietu slovāku leģendas Ondreja Nepela piemiņas sacensībās, oktobra beigās ieņēma desmito vietu Kanādas pilsētas Misisogas "Grand Prix" posmā, novembra vidū Lielbritānijas pilsētā Šefīldā "Grand Prix" sacensībās izcīnīja otro vietu, bet decembra vidū uzvarēja Latvijas čempionātā.

Sacensības beigsies sestdien, bet svētdien noritēs labāko sportistu paraugdemonstrējumi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu