FOTO ⟩ Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvo Viestura Kairiša jauniestudējums "Brands" (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pieņemšana pēc režisora Viestura Kairiša jauniestudējuma “Brands” pirmizrādes
Pieņemšana pēc režisora Viestura Kairiša jauniestudējuma “Brands” pirmizrādes Foto: Jānis Škapars/TVNET

Dailes teātrī 27. janvārī pirmizrādi uz lielās zāles skatuves piedzīvoja režisora Viestura Kairiša jauniestudējums "Brands". Iepriekš "Brandu" Dailes teātrī 1975. gadā iestudēja režisors Arnolds Liniņš, viņa izrāde iekļauta Latvijas Kultūras kanonā.

2023.gada "Branda" aktieru sastāvā ietilpst divi leģendārā iestudējuma aktieri - Juris Strenga, kas atveido Veco Brandu, un Olga Dreģe, kas kopā ar Lidiju Pupuri Viestura Kairiša iestudējumā atveido dvīnes. Izrādē "Brands" uz skatuves būs redzams plašs Dailes teātra aktieru sastāvs: Lilita Ozoliņa, Kārlis Arnolds Avots, Katrīna Griga, Lauris Dzelzītis, Vita Vārpiņa, Ģirts Ķesteris, Anete Krasovska, Klāvs Kristaps Košins, Milēna Miškēviča, Artis Robežnieks, Dainis Gaidelis, Aldis Siliņš, Dārta Daneviča, īpaša loma un operatora pienākums iestudējumā arī kustību māksliniekam Rūdolfam Gediņam.

Foto: Pirmizrādi piedzīvo režisora Viestura Kairiša jauniestudējums "Brands"

Izrādes radošā komanda: scenogrāfe - Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece - Baiba Litiņa, horeogrāfe - Jana Jacuka, dramaturģe - Justīne Kļava, gaismu mākslinieks - Jevgēnijs Gansburgs. Lugu no norvēģu valodas tulkojis Edvīns Raups. Oriģinālmūziku izrādei radījis komponists Jēkabs Jančevskis, un šī ir viņa debija, rakstot mūziku, tieši teātra izrādei.

Dailes teātra un režisora Arnolda Liniņa "Branda" iestudējums ir leģendārs un iekļauts Latvijas Kultūras kanonā. 1975. gada iestudējuma titullomā bija Dailes teātra aktieri Juris Strenga un Harijs Liepiņš, kuri dublējās.

Foto: Pieņemšana pēc režisora Viestura Kairiša jauniestudējuma "Brands" pirmizrādes

Vienas izrādes veidošanā kopā apvienojās Kārlis Auškāps, scenogrāfs Ilmārs Blumbergs, kustību režisors Modris Tenisons un komponists Raimonds Pauls. Teātra zinātnieki ir droši, ka iestudējums ir Latvijas teātra - daži apgalvo, ka Eiropas teātra -, virsotne.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu