O, 28.03.2023.

Analītiķi skaidro, kādēļ Ukraina nevar sākt pretuzbrukumu

LETA
Analītiķi skaidro, kādēļ Ukraina nevar sākt pretuzbrukumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ukrainas karavīri Doneckas apgabalā.
Ukrainas karavīri Doneckas apgabalā. Foto: AP/Scanpix

Ukraina ir zaudējusi laiku, lai sāktu lielu pretuzbrukumu okupantu karaspēkam. Galvenais iemesls ir tas, ka kavējas Rietumu parauga tāldarbības daudzlādiņu reaktīvo sistēmu, pretgaisa aizsardzības sistēmu un tanku piegāde, norāda ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Analītiķi norāda, ka Rietumi, kas apņēmušies piegādāt Ukrainai ieročus, nav ņēmuši vērā to, ka Ukrainas Bruņotajiem spēkiem nepieciešams nomainīt padomju ražojuma bruņojumu pret Rietumu parauga ieročiem.

ISW eksperti vērš uzmanību, ka pēc 11. novembra, kad tika atbrīvota Hersona, Ukrainas karaspēks nav spējis sākt plašu pretuzbrukumu, un tādēļ karadarbība izvērtusies pozīciju kaujās, kas ir izdevīgi Krievijai.

Ja Ukrainas karaspēka bruņojuma nomaiņa pret Rietumu ieročiem būtu sākusies jau pagājušajā vasarā, Ukraina būtu izmantojusi "iespēju logu" un pārtvērusi iniciatīvu no novārdzinātās Krievijas armijas, uzskata ISW analītiķi.

Viņi norāda, ka Ukrainas Bruņoto spēku pavēlniecības piesardzību pēc Hersonas atbrīvošanas izraisījis tas, ka nav bijis Rietumu garantiju par kaujās iznīcinātās un bojātās militārās tehnikas nomaiņu. Tāpēc kaujas Ukrainas dienvidos pēc Dņepras labā krasta atbrīvošanas Hersonas apgabalā nav izvērtušās jaunā pretuzbrukumā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu