Maskavā Tretjakova galerijai uzdots atskaitīties par ekspozīcijas atbilstību "tradicionālām vērtībām"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Shutterstock

Krievijas Kultūras ministrija pieprasījusi Maskavas Tretjakova galerijai atskaitīties par savas pastāvīgās ekspozīcijas sakārtošanu atbilstoši "garīgi morālajām vērtībām".

Kā ziņo angļu valodā iznākošais laikraksts "The Moscow Times", Tretjakova galerijas direktore saņēmusi Muzeju departamenta vadītāja vietnieces Natālijas Čečeļas vēstuli, kurā muzejam uzdots līdz 6.februārim atbildēt uz kāda Sergeja Šadrina sūdzību, ko saņēmusi Kultūras ministrija.

Šadrins sūdzībā raksta, ka Tretjakova galerijas ekspozīcija "pilnībā neatbilst garīgi morālajām vērtībām" un muzejā izstādīti "darbi, kam ir destruktīvas ideoloģijas pazīmes".

Sūdzības iesniedzējs piebildis, ka Tretjakova galerijas eksponāti "izsauc dziļu pesimismu, tukšuma un bezizejas sajūtu".

Šadrins arī raksta, ka XX gadsimta otrās puses darbos vērojamas "neskaitāmu bēru" ainas, "tajā skaitā ar marginālu elementu klātbūtni", alkohola lietošana, kā arī krievu valdnieku un kultūras darbinieku "voluntāras interpretācijas".

Viņš, piemēram, norāda, ka ciklā "Slepenais vakarēdiens", kuru veido 13 audekli, "nevar saprast, kurš ir Jūda", bet tēlnieka Aleksandra Burganova 1978.gadā radītā skulptūra "Pieta" ir reliģiska sižeta "velnišķa interpretācija", jo Dievmātei nav galvas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu