C, 30.03.2023.

Ukrainas varasiestādes veic kratīšanas oligarha un bijušā ministra mājās

LETA
Ukrainas varasiestādes veic kratīšanas oligarha un bijušā ministra mājās
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Igors Kolomoiskis.
Igors Kolomoiskis. Foto: Shutterstock

Ukrainas varasiestādes korupcijas izmeklēšanā trešdien veikušas kratīšanas īpašumos, kas pieder oligarham Igoram Kolomoiskim un bijušajam Ukrainas iekšlietu ministram Arsenam Avakovam, paziņojusi augta ranga amatpersona.

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska pārstāvētās partijas "Sluha narodu" ("Tautas kalps") Ukrainas parlamenta frakcijas vadītājs Davids Arahamija pavēstīja, ka kratīšanas tika veiktas arī ieņēmuma dienesta birojos, kā arī tika atlaistas muitas amatpersonas.

"Kara laikā valsts mainīsies. Ja kāds nav gatavs pārmaiņām, tad valsts nāks talkā un palīdzēs mainīties," paziņoja Arahamija.

Ukraina ir ilgi cietusi no endēmiskas korupcijas, bet Maskavas pilna apjoma iebrukums aizēnoja valdības centienus izskaust korupciju.

Taču pagājušajā nedēļā varasiestādes atlaida aptuveni desmit augsta ranga amatpersonas, veicot lielāko politisko tīrīšanu pēc šīs valsts pirmā lielā korupcijas skandāla, kas saistīts ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Rietumu sabiedrotie ir piešķīruši Kijivai finansiālu un militāru palīdzību miljardiem eiro apmērā cīņai pret Krievijas karaspēku, bet šīs palīdzības priekšnosacījums bieži ir pretkorupcijas reformas.

Kratīšana Kolomoiska īpašumā bija saistīta ar izmeklēšanu par 40 miljardu grivnu (apmēram miljarda eiro) piesavināšanos no divām enerģētikas kompānijām.

Ukrainas Drošības dienests paziņoja, ka atklājis arī Kijivas ieņēmuma dienesta vadītāja krāpšanas shēmu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu