C, 30.03.2023.

Miris kādreizējais Saeimas deputāts Joahims Zīgerists

Ziņa papildināta plkst. 17.47
LETA
Miris kādreizējais Saeimas deputāts Joahims Zīgerists
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Svece. Ilustratīvs attēls.
Svece. Ilustratīvs attēls. Foto: axeiz/shutterstock.com

Naktī uz 28. janvāri mūžībā aizsaukts kādreizējais Saeimas deputāts Joahims Zīgerists, norāda politiķa draugs Odisejs Kostanda.

Šobrīd vēl neesot zināms, kad notiks atvadīšanās no kādreizējā Saeimas deputāta.

Kā liecina aģentūras LETA Arhīvs, Zīgerists dzimis 1947. gada 29. janvārī Šlēsvigā-Holšteinā Vācija. Žurnālista karjeru viņš sācis 1969. gadā. Latvijas pilsonību viņš ieguva 1992. gadā.

Savukārt 1993. gadā 5. Saeimas vēlēšanās viņš kandidēja no "LNNK" saraksta un tika ievēlēts par deputātu.

Viņš pildīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas locekļa pienākumus. Tajā pašā gadā politiķis organizējis "Rūpju biroju", kur vientuļi pensionāri sākuši saņemt medikamentus un pārtiku par brīvu. Zīgeristu izslēdza no "LNNK" 1994. gada novembrī par "sistemātisku rīcību, kas diskreditē "LNNK".

Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija 1994. gadā pieņēma lēmumu ieteikt Saeimai anulēt Zīgerista deputāta mandātu. 1995. gadā Saeima neatbalstīja komisijas priekšlikumu izslēgt Zīgeristu no Saeimas sastāva saistībā ar viņa plenārsēžu neattaisnoto neapmeklēšanu. Tajā pašā gadā Saeima pēc Mandātu komisijas pieprasījuma par plenārsēžu neapmeklēšanu izslēgusi politiķi no parlamenta.

Partijas "Tautas kustība "Latvijai"" (TKL) 1996. gada novembra pilnsapulcē Zīgerists ievēlēts par vienu no diviem TKL līdzpriekšsēdētājiem. Savukārt 1998. gada oktobrī Zīgerists atkāpās no TKL līdzpriekšsēdētāja amata, pamatojot savu lēmumu ar līdzatbildību partijas sakāvē 7. Saeimas vēlēšanās.

Savukārt 2003. gadā viņš aģitējis par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu