P, 11.12.2023.

Zvērināto tiesa attaisnoto Masku apsūdzībās par "Tesla" investoru maldināšanu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Zvērināto tiesa piektdien atzina, ka uzņēmējs Īlons Masks nav atbildīgs par elektromobiļu ražotāja "Tesla" investoru zaudējumiem, jo nav viņus tīši maldinājis, tviterī izsakot nepatiesus paziņojumus par plāniem pārtraukt uzņēmuma akciju kotēšanu biržā.

Masks 2018. gada 7. augustā tviterī paziņoja, ka "ir nodrošināts finansējums" akciju atpirkšanai no tiem akcionāriem, kas tās vēlēsies pārdot, un piedāvātā cena plānota 420 ASV dolāru par akciju. Ja "Tesla" aizietu no biržas, tad esošie investori varētu saglabāt savas uzņēmuma akcijas, izmantojot īpašu fondu, vai arī tās pārdot par 420 dolāriem par akciju, rakstīja Masks.

Maska tvīti toreiz izprovocēja "Tesla" akcijas cenas strauju palielināšanos.

Masku vēlāk iesūdzēja tiesā akcionāri, kas apgalvoja, ka viņš šādi rīkojies, lai radītu naudas grūtības investoriem.

Zvērinātie pēc divu stundu ilgas apspriešanās vienprātīgi nolēma, ka ne Masks, ne "Tesla" direktoru padome nav īstenojuši krāpšanu ar šiem tvītiem un pēc tam.

"Paldies dievam, cilvēku gudrība ir guvusi virsroku!" tviterī paziņoja Masks, kurš bija neveiksmīgi mēģinājis panākt prāvas pārcelšanu uz Teksasu, uzskatot, ka zvērinātajiem Kalifornijā būtu aizspriedumi pret viņu.

Advokāts Nikolass Porits, kurš pārstāv "Tesla" investorus, prāvā norādīja uz ekspertu liecību, ka Maska apgalvojums par nodrošināto finansējumu, kas izrādījās nepatiess, maksājis investoriem miljardiem dolāru un ka Masku un "Tesla" direktoru padomi vajadzētu piespiest samaksāt kompensāciju par šiem zaudējumiem.

Maska advokāts Alekss Spairo veiksmīgi argumentēja, ka Masks varbūt bija kļūdījies ar formulējumu steigā nosūtītā tvītā, bet nebija nodomājis kādu maldināt.

Masks sacīja, ka bija nosūtījis tvītus pēc tam, kad bija uzzinājis par laikraksta "Financial Times" rakstu par kādu Saūda Arābijas investīciju fondu, kas vēlējies iegūt īpašuma daļu "Tesla".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu