T, 31.05.2023.

70% šoferu Latvijā pārvadā savus mīluļus, neparūpējoties par drošību

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Pexels

Gandrīz 70% no suņu un kaķu saimniekiem savus mīluļus automašīnā pārvadā, neievērojot drošības principus un tādējādi apdraudot gan mājdzīvniekus, gan paši sevi, liecina apdrošināšanas sabiedrības "Ergo" veiktā aptauja.

Trešdaļa jeb 28% aptaujāto braukšanas laikā ļauj dzīvniekiem brīvi pārvietoties pa salonu, 11% suņus un kaķus tur klēpī, bet puse no braucējiem, kuri mājdzīvnieku pārvadāšanai izmanto būrus vai speciālās somas, šo aprīkojumu nepiesprādzē.

"Ergo" Risku parakstīšanas departamenta direktors Raitis Čaklis skaidro, ka nepiesprādzēts mājdzīvnieks ir gluži kā nepiesprādzēts bērns, kas ceļu satiksmes negadījuma brīdī trieciena vai straujas bremzēšanas dēļ var smagi ciest, kā arī radīt traumas apkārtējiem.

Latvijā netiek uzskaitīts, cik bieži mājdzīvnieki cieš vai iet bojā ceļu satiksmes negadījumos, taču "Ergo" klientu praksē ir bijuši gadījumi, kad mājdzīvnieka pārvietošanās pa automašīnas salonu izraisa negadījumus.

Piemēram, kaķim pēkšņi uzlecot uz auto stūres, saimnieks pārbīstas un netiek galā ar auto vadību.

Tādēļ drošībai būtu jāparūpējas par speciālu aprīkojumu, kas dzīvniekam neļauj pārvietoties, - saitēm, jostām, būriem vai režģi, kas bagāžnieku atdala no salona, ja suns tiek pārvadāts džipa vai universāļa bagāžas nodalījumā, skaidro Čaklis.

Turklāt viņš uzsver, ka KASKO apdrošināšana patlaban sniedz iespēju parūpēties arī par finanšu drošību gadījumos, ja dzīvnieks automašīnā tomēr guvis traumas.

"Ergo" veiktās aptaujas dati liecina, ka 13% autobraucēju ir saskārušies ar situāciju, kad mājdzīvnieka atrašanās transportlīdzeklī novērsusi uzmanību no auto vadīšanas, radot riskantu situāciju uz ceļa.

Vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem šādus negadījumus piedzīvojis pat katrs piektais jeb 20% aptaujāto, bet reģionu sadalījumā ar to visbiežāk saskārušies autobraucēji Latgalē - 19%.

Lai gan gandrīz puse jeb 47% respondentu apliecinājuši, ka savu mājdzīvnieku pārvadā, izmantojot speciālo drošības aprīkojumu, piemēram, būri, konteineru un tamlīdzīgi, puse no viņiem to dara nepareizi - nekādā veidā nenostiprinot šo inventāru automašīnas salonā. Visbiežāk aprīkojumu nenostiprina autobraucēji vecumā no 30 līdz 39 gadiem, turpretī atbildīgākie šajā ziņā ir gados jaunākie autovadītāji vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem - 56% no viņiem stiprina aprīkojumu.

Aptauju pēc "Ergo" pasūtījuma 2023. gada janvārī veica tirgus pētījumu kompānija "Norstat Latvija", tiešsaistē visā Latvijā aptaujājot 1000 respondentu vecumā no 20 līdz 74 gadiem.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu