Krievijas naftas cenu griesti izmaksājuši 8 miljardus dolāru (1)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Nafta.
Nafta. Foto: Lukasz Z/Shutterstock

Krievijas naftas augstākās cenas robeža janvārī valstij izmaksāja aptuveni astoņus miljardus ASV dolāru, kas ir apjoms, par kādu samazinājušies eksporta ieņēmumi, liecina Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (IEA) dati. Tas atbilst aptuveni 30 procentiem no Krievijas kopējiem naftas un gāzes ieņēmumiem gada pirmajā mēnesī, sacīja IEA vadītājs Fatihs Birols.

Un šogad Ķīnas ekonomika atdzīvosies. Tas vēl vairāk palielinās pieprasījumu. Līdz ar to turpinās pieaugt starpība starp pasaules tirgus cenu un globālās valstu kopienas noteikto jēlnaftas augšējo robežu.

Tagad ir noteikts cenu ierobežojums arī naftas pārstrādes produktiem, piemēram, dīzeļdegvielai, par ko G7 valstis, Austrālija un ES bija vienojušās pagājušajā nedēļā. Tas papildina šādu naftas produktu embargo, kas ES stājas spēkā no šīs svētdienas.

Naftas produktu importa embargo mērķis ir samazināt Krievijas ieņēmumus no energoresursu tirdzniecības, tādējādi mazinot Maskavas iespējas finansēt tās uzsākto karu pret Ukrainu.

Saskaņā ar ES statistikas aģentūras "Eurostat" jaunākajiem datiem oktobrī uz ES eksportēto Krievijas naftas produktu apjoms sasniedza 2,3 miljardus eiro.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu