FOTO Kravas vilcienos no Baltkrievijas ievesti gandrīz 7000 paciņu kontrabandas cigarešu

LETA
Kravas vilcienos atrod gandrīz 7000 paciņas kontrabandas cigarešu
Kravas vilcienos atrod gandrīz 7000 paciņas kontrabandas cigarešu Foto: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Muitnieki un robežsargi no Baltkrievijas iebraukušos kravas vilcienos atraduši 137 980 kontrabandas cigaretes jeb 6899 paciņas, pavēstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Cigaretes bija slēptas vagonos ar čuguna kravām.

Foto: Kravas vilcienos atrod gandrīz 7000 paciņas kontrabandas cigarešu

Piektdien, 3. februārī, Indras muitas kontroles punktā robežsargi un muitnieki, tostarp muitas kinologi ar tabakas izstrādājumu meklēšanā apmācītiem darba suņiem, vairākos vagonos zem čuguna gabalu kārtas atrada kastes ar 50 000 cigarešu jeb 2500 paciņas "NZ Gold" un "Premjer" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Tajā pašā dienā Rīgas brīvostas muitnieki no kāda uzņēmuma saņēmuši informāciju, ka kravas izkraušanas laikā čuguna kravā uzietas cigaretes. Kontroles laikā izņemtas 17 980 cigaretes jeb 899 "NZ Gold" un "Premjer" paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt 2. februārī aizdomas par cigarešu kontrabandu radušās, Indras muitas kontroles punkta amatpersonām analizējot vilciena sastāva skenera attēlus. Muitnieki izņēmuši 50 000 cigarešu "NZ Gold" jeb 2500 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Veicot cita vilciena sastāva pārbaudi ar darba suņiem, divos vagonos ar čuguna kravu atrasti 20 000 cigarešu "NZ Gold" jeb 1000 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu kopsumma šajos četros gadījumos ir aptuveni 27 000 eiro.

Lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu