C, 30.03.2023.

"Ir liels risks, ja es kaut kur dodos." Nopludināta informācija par iespējamu Zelenska vizīti Briselē

Apollo.lv
"Ir liels risks, ja es kaut kur dodos." Nopludināta informācija par iespējamu Zelenska vizīti Briselē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: Dmytro Larin/Shutterstock

Tiek ziņots, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis šonedēļ plāno braucienu uz Briseli, lai personiski satiktu Eiropas Savienības (ES) līderus, vēsta laikraksts "The Guardian".

Vairākas ES amatpersonas apvaino cita citu, ka ir nopludinājušas informāciju par iespējamo Zelenska vizīti. 

Zelenskim bija paredzēts doties uz Briseli 9. februārī, kur Ukrainas prezidents satiktu ES līderus un ārkārtas sesijā uzrunātu Eiropas Parlamentu.

Decembrī Zelenskis viesojās ASV, kur satika ASV prezidentu Džo Baidenu un uzrunāja Kongresu. 

Šis brauciens tika plānots lielā slepenībā, jo pastāvēja bažas par Ukrainas prezidenta drošību. Tomēr detaļas tika nopludinātas dienu iepriekš.

Aptuveni 48 stundas pirms brauciena uz Briseli Itālijas medijs ziņoja par vizīti. Vēlāk par to mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja Eiropas Tautas partija.

Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels, kurš organizē ES samitus, par informācijas nopludināšanu atbildību uzveļ Eiropas Parlamentam. Viņa runātājs nav ne apstiprinājis, ne noliedzis vizīti, sakot: "Prezidenta Zelenska vizītei Briselē ir atvērts ielūgums."

Pagājušajā nedēļā Zelenskis izvairījās atbildēt uz jautājumiem par braucienu uz Briseli, sakot: "Ir liels risks, ja es kaut kur dodos."

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu