P, 27.03.2023.

Turcijā izsludina ārkārtējo stāvokli desmit zemestrīces skartajās provincēs

LETA
Turcijā izsludina ārkārtējo stāvokli desmit zemestrīces skartajās provincēs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans otrdien izsludinājis ārkārtējo stāvokli uz trim mēnešiem desmit dienvidu provincēs, kuras pirmdien satricināja divas zemestrīces.

Jau ziņots, ka pirmdien notikušajās divās zemestrīcēs, kas skāra Turciju un Sīriju, bojāgājušo cilvēku skaits jau pārsniedzis 5000.

Meklēšanu un glābšanas darbus reģionā pie Sīrijas robežas apgrūtina skarbie ziemas laikapstākļi, kas padarījuši vairākus ceļus neizbraucamus un palēninājuši pārtikas un cita veida palīdzības piegādes.

"Mēs esam nolēmuši izsludināt ārkārtējo stāvokli, lai nodrošinātu, ka mūsu (glābšanas un sakopšanas) darbs var tikt veikts ātri," televīzijā paziņoja Erdogans.

Erdogana valdība tiek kritizēta sociālajos medijos par reakciju uz zemestrīci, daudziem uzskatot, ka palīdzības sniegšana un glābšanas pasākumi ir tiek īstenoti pārāk lēni.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem Turcijā dzīvību zaudējuši 3549 cilvēki, bet Sīrijā 1602.

Erdogans paziņoja, ka Turcijas valdība nosūtīs vairāk nekā 50 000 palīdzības dienestu darbinieku uz zemestrīces skartajiem reģioniem un atvēlēs 100 miljardus liru (4,9 miljardus eiro) finansiālai palīdzībai.

Valdības rīcība šajos krīzes apstākļos var izrādīties izšķiroša Erdogana ambīcijām palikt pie varas arī pēc maijā gaidāmajām Turcijas parlamenta un prezidenta vēlēšanām.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu