C, 30.03.2023.

Medijs: Vācija Ukrainai piegādās 178 "Leopard 1" tankus

Apollo.lv
Medijs: Vācija Ukrainai piegādās 178 "Leopard 1" tankus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Leopard tanks
Leopard tanks Foto: Filmbildfabrik via www.imago-images.de

Vācija, Dānija un Nīderlande paziņojušas, ka plāno nosūtīt Ukrainai līdz pat 178 "Leopard 1" tankus, vēsta medijs "Deutsche Welle" un "Der Spiegel".

Vācijas ekonomikas un aizsardzības ministrijas kopīgajā paziņojumā ziņots par līdz 178 Vācijā ražoto kaujas tanku "Leopard 1" piegādi Ukrainai.

"Cik daudz kaujas tanku "Leopard 1A5" tiks piegādāti Ukrainai, ir atkarīgs no nepieciešamajiem apkopes darbiem, vēstīts ziņojumā.

Triju valstu aizsardzības ministri sacīja, ka tanki ir daļa no centieniem atbalstīt Ukrainu karā pret Krieviju.

Vācijas mediji norāda, ka pirmie tanki Ukrainā varētu tikt nogādāti vasarā, taču lielākā daļa no tiem tiks nogādāti tikai nākamgad.

3. feburārī Vācijas valdība apstiprinājusi tanku "Leopard 1" piegādi Ukrainai no rūpnīcu krājumiem un risina sarunas par 15 zenītartilērijas tanku "Gepard" atpirkšanu no Kataras, lai tos nosūtītu Kijivai, piektdien ziņo laikraksts "Sueddeutsche Zeitung".

"Es varu apstiprināt, ka ir izsniegta eksporta licence," preses brīfingā pavēstīja valdības preses pārstāvis Štefens Hebeštreits, taču atteicās sniegt sīkāku informāciju.

Līdz šim Vācijas valdība bija apstiprinājusi tikai modernāku tanku "Leopard" 2 piegādi no Bundesvēra militārajiem krājumiem.

"Leopard 1" tanku piegāde Ukrainai var notikt jebkurā brīdī, tiklīdz tanki būs salaboti, atsaucoties uz valdības avotiem, vēsta "Sueddeutsche Zeitung".

Vācijas uzņēmumi "Rheinmetall" un "Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft" (FFG) vēlas saremontēt desmitiem "Leopard 1" tanku un piegādāt tos Ukrainai, ja Kijiva ir gatava tos iegādāties.

Vairākas Vācijas amatpersonas ir apspriedušas ar Kataras Ārlietu ministriju 15 zenītartilērijas tanku "Gepard" atpirkšanu, ko Doha iegādājās Pasaules kausa stadionu drošības garantēšanai, vēsta "Sueddeutsche Zeitung".

Laikraksts piebilda, ka Berlīne cenšas sarunāt no Kataras arī vairāk munīcijas.

""Gepard" ir ļoti labi pierādījuši sevi karā Ukrainā. Ja mēs varētu dabūt vairāk no partneriem, tas noteikti palīdzētu Ukrainai," paziņoja Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu