O, 28.03.2023.

Argentīnā trīs alpīnisti miruši, kāpjot Amerikas augstākajā kalnā

LETA
Argentīnā trīs alpīnisti miruši, kāpjot Amerikas augstākajā kalnā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Natia Taladriz Ph/Shutterstock

Argentīnā četru dienu laikā trīs ārvalstu alpīnisti - divi amerikāņi un viens norvēģis - gājuši bojā, kāpjot Amerikas augstākajā kalnā Akonkagvā. 

41 gadu vecais ASV pilsonis Eins Vinsents Dejs trešdien nomira pēc tam, kad pretēji pavadoņa padomam bija uzkāpis 6961 metru augstā kalna virsotnē, paziņoja glābšanas komandas vadītājs Markoss Paess.

62 gadus vecais Moi Eisteins no Norvēģijas sestdien kļuva par pirmo bojāgājušo 2022.-2023.gada alpīnisma sezonā, kura sākusies decembrī, kad viņš saslima uz Lakuevas ceļa 6000 metrus virs jūras līmeņa.

58 gadus vecais ASV armijas veterāns Džons Maikls Magness nomira svētdien, kad bija sasniedzis Independensijas nometni 6300 metru augstumā.

Akonkagva, kas atrodas Argentīnā netālu no Čīles robežas, ir augstākais kalns ārpus Āzijas. Tā ir viena no septiņām dažādu kontinentu augstākajām virsotnēm, kuru iekarošana ir daudzu alpīnistu mērķis.

Argentīnas mediji, atsaucoties uz oficiāliem avotiem, arī ziņojuši par piecu citu alpīnistu nāvi šajā sezonā pie Santakrusas provinces Elčaltenas ciema. Četri no šiem alpīnistiem bija ārzemnieki.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu