Krievijas naftu joprojām iepērk Polija

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: lastdjedai/Shutterstock

No Krievijas naftu joprojām iepērk Polija. Valsts turpina iepirkt 10% no savām naftas piegādēm, ceturtdien, 9. februārī, informē Polijas valsts aktīvu ministra vietnieks Macejs Maleckis.

Polija pagājušajā gadā paziņoja, ka tai ir "radikāls plāns" līdz 2022. gada beigām apturēt visu Krievijas naftas importu. Taču Maleckis parlamentam atklāja, ka Polijai joprojām ir līgums ar Krievijas uzņēmumu "Tatneft".

Līgums ir spēkā līdz 2024. gada beigām un aptver aptuveni 10% no Polijas naftas kompānijas "Orlen" vajadzībām, atklāja Maleckis.

Tas nozīmē, ka Polija joprojām katru mēnesi iegādājas no Krievijas 200 000 tonnas naftu.

Maleckis sacīja, ka līgumu ar "Tatneft" nav iespējams lauzt, jo tad Varšavai būtu jāmaksā kompensācija Krievijas uzņēmumam.

Polija pēdējo gadu laikā ir dažādojusi naftas un gāzes piegādātājus, un Maleckis sacīja, ka līgums ar "Tatneft" ir vienīgais šāds līgums ar Krieviju.

Svētdien spēkā stājās Eiropas Savienības (ES), G7 valstu un Austrālijas vienošanās par cenas griestiem Krievijas naftas produktiem, lai samazinātu Krievijas ienākumus, kas tai ļauj turpināt karu pret Ukrainu.

Cenas griesti nozīmē, ka G7 valstis, ES un Austrālija sniegs tehniskus, brokeru un apdrošināšanas pakalpojumus, kas ir saistīti ar Krievijas naftas produktiem, tikai tādā gadījumā, ja tie iegādāti par cenu, kas nepārsniedz ierobežojumu noteikto līmeni.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu