Izdevīgāk dalīt bez maksas. Protesta akcijā Lietuvas lopkopji dāļā iedzīvotājiem tonnām piena (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: tv3.lt

Turpinot sarukt piena iepirkuma cenām, Lietuvas zemnieki turpina protesta akcijas. Viņi aicina iedzīvotājus pienu vairs neiegādāties parastajos pārtikas veikalos, bet gan tirdziņos vai no zemniekiem. Kā vēsta "tv3.lt", protesta akcijā piens pat tiek izdalīts bez maksas vai pret ziedojumiem. 

Ceturtdien Telšos lietuviešu zemnieki izdalīja vairāk nekā 16 tonnu piena, kuru saņemt bija ieradušies simtiem cilvēku.

Piensaimnieki atzīst, ka viņiem izdevīgāk ir saražoto produktu dalīt bez maksas, nevis cerēt, ka no pārstrādātājiem varētu saņemt lielāku iepirkuma samaksu. Un protesta akcijas ar šo nebūt nebeigsies.

Saziedotie līdzekļi gan joprojām neatsver piena pašizmaksas, bet uzpircēji nesteidz palielināt piena iepirkuma cenas. Lai neieslīgtu pārmērīgos parādos vai nenonāktu pie nepieciešamības saimniecības likvidēt, Lietuvas lauksaimnieki vērsušies pie valdības, cerot sagaidīt kādus atbalsta pasākumus.

Jau vēstīts, ja martā piepildīsies sliktākās prognozes un piena cena pietuvosies kritiskajai robežai, kas ir 25 centi par litru, arī Latvijas piena ražotāji ir gatavi plašiem protestiem, paziņoja Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Melnis.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu